UWAGA!

Nowy wspaniały świat

Dziś o godz. 19.30 w ramach III Letnich Ogrodów „Polityki” rozpocznie się pokaz panel zatytułowany „Homo ludens: nowy wspaniały świat gier komputerowych i e-książek”. Z Mirosławem Filiciakiem będzie rozmawiał Edwin Bendyk.

Mirosław Filiciak w ubiegłym roku obronił pracę doktorską pt. „Gry sieciowe jako medium komunikacyjne” w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykłada również na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, piastuje funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Jest badaczem cyberkultury, interesuje się nowymi mediami, a w szczególności ich aspektem rozrywkowym. Fan japońskich filmów animowanych, gier wideo oraz muzyki elektronicznej. Jest współredaktorem książki „Kultura popularna”, a wkrótce ukaże się jego książka „Świat z pikseli”.
     Edwin Bendyk jest publicystą tygodnika „Polityka”, gdzie zajmuje się tematyką cywilizacyjną i wpływem technologii na życie społeczne. Publikuje także w „Res Publice Nowej”, „Przeglądzie Politycznym”, Krytyce Politycznej, tygodniku „Computerworld”. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Collegium Civitas i Centrum Nauk Społecznych PAN. Wydał zbiór esejów „Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności” oraz książkę „Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci”.
     Impreza odbędzie się w sali audiowizualnej na poddaszu Biblioteki Elbląskiej.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama