UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O archeologii z Grażyną Nawrolską

2017-01-16
Aktualizowany 2017-01-24 08:23
 
Elbląg, Dr Grażyna Nawrolska
Dr Grażyna Nawrolska (fot. arch. Witold Sadowski)

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza na spotkanie z dr Grażyną Nawrolską promujące książkę pt. „Archeologia miast Pomorza w kontekście ziem polskich”, które odbędzie się dziś (24 stycznia) o godz. 17 (sala „U św. Ducha”). Rozmowę poprowadzi prof. dr hab. Witold Świętosławski. Wstęp wolny.

 Publikacja poświęcona „archeologii miast” zawiera osiemnaście artykułów, których autorzy przedstawiają wyniki badań archeologicznych prowadzonych w różnych ośrodkach miejskich, (m.in. w Gdańsku, Elblągu, Wrocławiu, Kołobrzegu, Warszawie, Stargardzie, Pucku, Prabutach, Chojnicach, Tucholi i innych). Jednym z prekursorów i współtwórców metody określanej jako „archeologia miast” był Tadeusz Nawrolski, który w latach 1980-1994 kierował wykopaliskami archeologicznymi na elbląskiej starówce. Część z artykułów zawartych w książce w formie referatów została wygłoszona podczas dwudniowego sympozjum zorganizowanego w dwudziestą rocznicę śmierci Tadeusza Nawrolskiego w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku (4-5 grudnia 2014 r.). Podczas spotkania o publikacji opowiedzą dr Grażyna Nawrolska i prof. dr hab. Witold Świętosławski.
      
       Witold Świętosławski – archeolog, profesor doktor habilitowany, dyrektor Instytutu Archeologii i Etnologii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Zakład Archeologii Średniowiecza i Nowożytności. Pracownik Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Specjalista w dziedzinie badań archeologicznych średniowiecza oraz bronioznawstwa, ze szczególnym uwzględnieniem śladów bytności ludów Wielkiego Stepu na terenach ziem polskich oraz kulturze materialnej średniowiecza w Polsce i państwie zakonu krzyżackiego w Prusach. Autor wielu publikacji książkowych i artykułów.
      
       Grażyna Nawrolska – archeolog, ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Studium Podyplomowe Muzealnictwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie we Wrocławiu. Pracowała w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Pracowniach Konserwacji Zabytków w Zamościu i Gdańsku i Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Wraz z mężem Tadeuszem Nawrolskim prowadziła prace wykopaliskowe na elbląskiej starówce. Autorka licznych publikacji naukowych, w tym książek „Początki Elbląga w świetle źródeł archeologicznych”, „Powracająca przeszłość Starego Miasta w Elblągu”. Działa w kilku towarzystwach naukowych. Jest rzeczoznawcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw archeologii. Popularyzatorka historii Elbląga.
      
       Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Rozmowy o przeszłości mojego miasta”.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama