UWAGA!

O literaturze fantasy

W ramach rozpoczynającego się dziś w Elblągu Festiwalu Literatury Popularnej „Poplit” o godz. 17 organizatorzy zapraszają na dyskusję pt. „Wiedźmin na dworze króla Artura” - o korzeniach, inspiracjach oraz zapożyczeniach w literaturze fantasy i science fiction. Spotkanie odbędzie się w kamieniczkach Urzędu Miejskiego przy ul. św. Ducha (obok Biblioteki Elbląskiej).

Wiedźmin to postać literacka stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego. Pojawia się w „Cyklu wiedźmińskim” Sapkowskiego, na który składają się dwa zbiory opowiadań oraz pięciotomowa „Saga o wiedźminie”. Wiedźmini, według autora, to osoby od dzieciństwa trenowane i fizycznie odmienione (poprzez magiczne eliksiry powodujące daleko posunięte mutacje w organizmie) w celu zostania doskonałymi zabójcami potworów. Geralt z Rivii, główny bohater utworów Sapkowskiego, jest jednym z najlepszych wiedźminów.
     Na podstawie książek Sapkowskiego powstał film z Michałem Żebrowskim w roli Geralta, także komiksy, gry fabularne i gry komputerowe.
     W dzisiejszej dyskusji wezmą udział tłumacz Piotr W. Cholewa, Katarzyna Kaczor z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego i literaturoznawca Grażyna Lasoń-Kochańska. Debatę poprowadzi Robert Ziębiński. Wstęp wolny.
     Organizatorami „Poplitu” w Elblągu są Instytut Książki i Biblioteka Elbląska.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama