UWAGA!

O świadomego widza

W Światowidzie kończą się spotkania uczniów elbląskich szkół podstawowych uczestniczących w zajęciach Małej Akademii Filmowej.

W zajęciach Małej Akademii Filmowej brało w tym roku udział około 750 dzieci z klas I – III pięciu elbląskich szkół podstawowych. Spotkania odbywały się raz w miesiącu - każde składało się z dwóch części: teoretycznej, na której omawiane były tematy dotyczące sztuki filmowej, oraz projekcji filmu nawiązującego do części teoretycznej. Dzieci oglądały zarówno filmy fabularne, jak i animowane.
     - W ciągu roku odbywa się w sumie 10 takich zajęć. Podczas spotkań mówimy o ludziach, którzy zajmują się filmem, o rodzajach i gatunkach filmowych. Po projekcji omawiamy także typy bohaterów czy fabułę filmu – wyjaśnia Joanna Buzderewicz, opiekunka Małej Akademii Filmowej. – Bardzo się cieszę, że jest tak duże zainteresowanie tą forma edukacji i że dzieci chętnie kontynuują naukę o filmie. Zależy nam na kształtowaniu świadomego widza.
     Dzisiaj zakończenie zajęć akademii filmowej mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu. Przy okazji odbył się pokaz mody dziecięcej. Podobny pokaz wszyscy chętni będą mogli zobaczyć również jutro (w piątek) o godz. 17.00 przed seansem filmu „Harry Potter i Więzień Azkabanu”.
L

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W kinie są tylko dwie fajne osoby - kobiety Wlasnie pani Asia i pani Marta. To one zachecily mnie znow do ogladania filmow w naszym kinie, od 2 lat Światowid zawsze odwiedzam conajmniej przy każdym tytule. Załuję tylko ze pewne osoby nie chcą by przy premierach odbywały się jakieś imprezy... A może pani S zniemi zadanie?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    wierny kinu(2004-06-18)
Reklama