UWAGA!

Odwiedź Interaktywny Plac Zabaw w Galerii El

Elbląg, Odwiedź Interaktywny Plac Zabaw w Galerii El

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza dzieci małe i duże do udziału w multimedialnej wystawie "Interaktywny Plac Zabaw", która wkrótce będzie prezentowana w Galerii EL. Na jej otwarcie zapraszamy 5 maja o godz. 18. Mając na uwadze komfort zwiedzających wstęp na wernisaż tylko z wejściówkami i zaproszeniami. 100 bezpłatnych wejściówek na wernisaż będzie do odbioru w Galerii EL od 25 kwietnia.

Wystawa gościła już w wielu polskich miastach, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i przynosząc mnóstwo radości dzieciom i dorosłym. W Elblągu zobaczymy aż 6 multimedialnych instalacji, wprowadzających w klasyczne pojęcia z dziedziny sztuki takie jak faktura, kolor, perspektywa oraz muzyki: rytm, metrum, harmonia.
      
       Autorzy pomysłu - Patrycja Mastej i Dominika Sobolewska wraz z Pawłem Janickim z Centrum Sztuki WRO - określają Interaktywny Plac Zabaw mianem odpowiednika galerii sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie w odróżnieniu od opatrzonych zakazami dotykania, biegania i hałasowania muzeów i galerii, można i trzeba dotykać eksponatów, gdzie kluczowa jest interakcja, a zwiedzanie staje się niezapomnianą przygodą. To doświadczalne laboratorium, w którym już od najmłodszych lat dzieci poznają nowe media wchodząc w interakcję ze sztuką.
      
       Zabawki działają na zmysły wzroku, słuchu, dotyku i węchu (np. będzie można poczuć zapach kory i trawy). Niektóre instalacje powstały dzięki różnym technicznym sztuczkom: czujnikom ruchu, komputerom i kamerom, które zostały skrzętnie ukryte. Uzupełnienie wystawy stanowi sala w formie kina, gdzie prezentowany jest wybór klasycznej polskiej animacji z lat 60. i 70. W ten sposób w Interaktywnym Placu Zabaw spotykają się media tradycyjne i nowe: film i sztuki wizualne.
      
       Wystawa jest skierowana dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Dzieci do 8 r.ż. mogą zwiedzać wystawę tylko pod opieką dorosłych.
       Wystawa będzie czynna do 29 czerwca w godzinach otwarcia Galerii (poniedziałek nieczynne, wtorek - sobota 10-18, niedziela 10-17). 
       Grupy zorganizowane wyłącznie po uprzedniej rezerwacji pod nr. tel. 55 625 67 80, 55 625 67 83 (mail: marta@galeria-el.pl).
       Wstęp zgodnie z cennikiem Galerii EL: bilet normalny 8 zł, bilet ulgowy 4 zł, bilet rodzinny: 16 zł (2 os. dorosłe + dzieci), bilet grupowy (pow. 10 osób, opiekun gratis) 3 zł/os.
       Informacje: Beata Branicka, CS Galeria EL, tel. 55 625 67 80, beata.b@galeria-el.pl
      
Wystawa jest objęta patronatem Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama