UWAGA!

Oko w oko z Rafałem Olbińskim

 Elbląg, Oko w oko z Rafałem Olbińskim
fot. nadesłana

Festiwal Polskich Seriali Filmowych to nie tylko filmowe przeglądy, spotkania z aktorami czy wieczorne gale. Już 21 czerwca będzie można spotkać się ze światowej sławy malarzem i grafikiem Rafałem Olbińskim, twórcą plakatu promującego elbląski Festiwal. Na spotkanie wstęp jest wolny.

„Słowo, obraz i sztuka metafory” – tak zatytułowane jest z spotkanie artystą, które o godz. 17.00 rozpocznie się na Scenie na Piętrze w elbląskim „Światowidzie”. Rafał Olbiński opowie o swojej książce pt. „Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach”. Spotkanie połączone będzie z wystawą ikonografii z obrazów, które zainspirowały artystę do stworzenia publikacji.
       Będzie to okazja do spotkania z artystą międzynarodowej sławy - Twórczość Rafała Olbińskiego nagradzana była na wielu konkursach. Artysta otrzymał ponad 150 nagród w kraju i zagranicą, a jego prace znajdują się w wielu muzeach m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, japońskiej Toyamie, w Bibliotece Kongresu, a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Szwajcarii, Niemczech czy Australii.
       Rafał Olbiński projektował okładki dla: „The New York Times”, „Newsweek”, "Time", "New Yorker”, „BusinessWeek” czy „Der Spiegel”. W 1994 roku został laureatem tzw. Międzynarodowego Oskara za najbardziej niezapomniany plakat na świecie w konkursie „Prix Savignac” w Paryżu, a rok później otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „New York City Capital of the World” – na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata.
       Równie metaforyczny plakat autorstwa Rafała Olbińskiego promuje Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych. To najnowsza propozycja festiwalowa, którą przygotowuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, przy współpracy z Telewizją Polską S.A. Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest Bogumił Osiński - dziennikarz telewizyjny i krytyk filmowy, który współpracował z Rafałem Olbińskim jako dyrektor odbywającego się w Sopocie festiwalu "Dwa teatry" - Festiwalu Polskiego Radia i Teatru TVP.

 


      
       Organizatorami Festiwalu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Współorganizatorem: Telewizja Polska SA. Organizatorzy do współpracy zaprosili również Miasto Elbląg.
      
       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

      
       Współpraca medialna: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.
      

Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama