UWAGA!

Oni czują bluesa

Elbląg, J.J. Band dał wczoraj znakomity bluesowy koncert
J.J. Band dał wczoraj znakomity bluesowy koncert (fot. PS)

Muzyka znad Missisipi zagościła wczoraj (1 lipca) w Galerii EL. Szóstą już edycję Lata Jazzowo-Bluesowego zainaugurował bowiem znakomity J.J. Band. Jacek „Jogi” Jaguś wraz z kolegami wykonali m.in. utwory z repertuaru Elvisa Presley’a czy Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout.

Już po raz szósty Galeria EL zaprasza miłośników muzyki bluesowej i jazzowej na letnie koncerty. Na „pierwszy ogień” poszedł J.J. Band. To zespół istniejący od ośmiu lat i bardzo utytułowany. Jest bowiem laureatem wielu nagród festiwalowych. W roku 2003 wydali pierwszą płytę - „Good day for The Blues”, a rok później wrócili z drugą - „Searching for The blues”. Obie płyty osiągnęły status płyty roku (2003 i 2004) według czytelników czasopisma „Twój blues”. W tym samym głosowaniu zespół otrzymał tytuł bluesowego zespołu w roku 2003, 2004 i 2006.
       Muzycy z J.J. Band intensywnie jeżdżą po Polsce, a każdy koncert jest naelektryzowany siłą i radością z grania bluesa, o czym wczoraj (1 lipca) mogli przekonać się elblążanie. Grupa w składzie: Jacek „Jogi” Jaguś - gitara, śpiew, Bartek Łęczycki - harmonijka, Rafał „Kassa” Kassaraba - gitara basowa, Maciej Majewski - perkusja i Piotr Michalak - klawisze, pianino, dała znakomity, energetyczny popis. Mogliśmy usłyszeć wiele znakomitych bluesowych utworów, m.in. z repertuaru Elvisa Presley’a (np. Mystery Train) czy Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout (np. Rzeka dzieciństwa czy Kiedy byłem małym chłopcem).
      

 


       A 8 lipca kolejny koncert w ramach Lata Jazzowo-Bluesowego w Galerii EL. Wystąpi wschodząca gwiazda polskiego jazzu - Marcin Wasilewski Trio. Koncert rozpocznie się (tak jak wszystkie w ramach tego cyklu) o godz. 19. Cena biletu 20 zł.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama