UWAGA!

Opowieść dla skazanych

Grupa teatralna Alter Ego działająca przy Teatrze Dramatycznym w Elblągu wystąpiła w braniewskim zakładzie karnym. Młodzi aktorzy pokazali więźniom spektakl "Opowieść o człowieku spolegliwym".

Aletr Ego, grupa prezentująca spektakle o charakterze off-owym, mająca doświadczenia festiwalowe w kraju i zagranicą po raz pierwszy zaprezentowała swój warsztat w zakładzie karnym.
     - Pomysł podsunął nam psycholog więzienny Sławomir Kacicki i to on zorganizował nasz występ w ramach działań resocjalizacyjnych w zakładzie karnym w Braniewie - mówi Tomasz Walczak, opiekun Alter Ego. - Na początku aktorzy, a są to jeszcze bardzo młodzi ludzie, w większości uczący się w gimnazjum, obawiali się tego eksperymentu. Pytali, jak zostaną przyjęci, czy nie zostaną wyśmiani, niezrozumiani. Wybraliśmy ostatecznie spektakl "Opowieść o człowieku spolegliwym", gdyż jest on najłatwiejszy do odbioru przez tzw. publiczność nie wyrobioną. I nie zawiedliśmy się.
     Więźniowie z braniewskiego zakładu byli bardzo zadowoleni (pewnie po części, że mogli zetknąć się z ludźmi z zewnątrz i poczuć trochę normalności) z wizyty Alter Ego.
     - Oglądali nasz spektakl w skupieniu, widać było zamyślenie i refleksję - opowiada Tomasz Walczak. - W tym szczególnym środowisku nikt nie może pokazać swoich prawdziwych uczuć, nie może okazać słabości czy wzruszenia. Jednak po obejrzeniu "Opowieści o człowieku spolegliwym" więźniowie wypowiadali się bardzo ciepło o grze aktorskiej, a niektórzy pokusili się nawet o głębsze refleksje. Z prezentacji w zakładzie karnym byli zadowoleni również aktorzy, których obawy okazały się nieuzasadnione.
     Tymczasem 20 grudnia o godz. 19.00 w Teatrze Dramatycznym elblążanie będą mieli okazję obejrzeć najnowszy spektakl podopiecznych Tomasza Walczaka pt. "Rozmowa z własną nogą". Jak zapowiada reżyser spektakl ten będzie zupełnie odmienny od prezentowanych dotychczas przez "Alter Ego".
     - Spektakl powstaje na podstawie tekstu Anny Świerszczyńskiej o tym samym tytule - wyjaśnia T. Walczak. - Z jej twórczości korzystaliśmy już przy realizacji "Godziny człowieczej nicości". Tym razem jednak będzie to teatr z pogranicza groteski i absurdu. Jest to opowieść o dwóch wariatkach, którym zaginął zakład psychiatryczny. Zapowiada się więc bardzo ciekawie i zabawnie.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama