UWAGA!

Ostatni notes kulturalny

Elbląg, Ostatni notes kulturalny

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza po odbiór bezpłatnego 57 numeru Notesu na 6 tygodni. Jest to ostatni magazyn wydany w tym roku. Po kolejne numery zapraszamy w 2010 roku.

Książka towarzysząca serii eksperymentów artystycznoekologiczno-egzystencjalnych "Zniknij nad Wisłą", jest czymś w rodzaju leksykonu znikania. Podaje znane autorom przykłady, strategie skuteczne i wątpliwe. Tekst Marka Krajewskiego "Plaża w Pourville" pochodziłby z tego tomu, gdyby z niego nie zniknął.
       ROZSZCZELNIANIE SYSTEMU - Współczesny świat jest plastycznym tworem, wobec którego nie jesteśmy wcale bezradni – można go skutecznie zaburzać. Jak? Z Edwinem Bendykiem, ekspertem od nowych technologii i mediów, otwartym także na sztukę, rozmawia Agata Pyzik.
       NIEBEZPIECZNA TEORIA WSZYSTKIEGO - Jestem wielkim fanem bycia na pograniczu dyletanctwa - chodzi o to, żeby nie bać się formułować prowokujących pomysłów. Rozmowa z Hagenem Betzwieserem, twórcą Instytutu Teorii Wszystkiego.
       CZYSTA PODRZECZYWISTOŚĆ - Jest jednym z najbardziej intrygujących artystów. Kojarzony z surrealną poetyką snu, Olaf Brzeski tworzy trójwymiarowe obiekty zaburzające poczucie bezpieczeństwa w rzeczywistości. Jego prace często wykonane z delikatnej porcelany noszą ślady destrukcji. Jego najnowsza wystawa zniszczyła się w transporcie, dlatego obejrzymy ją nie w grudniu, ale w lutym przyszłego roku.
       FENIKS Z GRUZÓW - Grupa libańskich artystów przebywała w Warszawie na warsztatach w ramach projektu Fenix Cities - spotykali się z artystami, kuratorami, historykami, poznawali historię miasta i sztukę w przestrzeni publicznej. Rozmowa na temat sytuacji artystów w niespokojnym, zburzonym bombardowaniami Bejrucie.
       WĄSKA PUSTELNIA MIEJSKA - Najlepszym gruntem do działania architekta są ograniczenia. To one, w przeciwieństwie na przykład do praktyki projektanta mebli, najbardziej rozbudzają wyobraźnię, kierują w stronę rozwiązań, które w innym przypadku nigdy by nam nie przyszły do głowy. Architekt Jakub Szczęsny o swoim projekcie super wąskiego domu-pustelni.
       MAŁY DOM, DOBRY DOM - Od jakiegoś czasu mnie osobiście miasto jako duży organizm przestało interesować, zdecydowanie bardziej wolę się skupić na swoich małych projektach, które mogę ogarnąć w całości i które na miasto mogą wpływać sposób kameralny - mówi Romek Rutkowski, autor projektu domu o powierzchni 120 metrów kwadratowych.
       (...) - Dzięki współpracy artystek Anny Baumgart i Agnieszki Kurant z Muzeum Historii Żydów Polskich powstał w Warszawie niezwykły pomnik. Warto przyjrzeć mu się z dalszej perspektywy, co możemy uczynić dzięki zaproszonemu do dyskusji nad (…) wybitnemu niemieckiemu krytykowi Jörgowi Heiserowi. Przedstawiamy fragment jego wykładu Prawdziwe bękarty wojny. Maski pop-kultury i Holokaust, wygłoszonego w Warszawie tuż przed realizacją (…).
      
       A do tego "Orientuj się!" oraz "Notesik.na.6.tygodni".
      
Joanna Mierzejewska, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama