UWAGA!

Oświadczenie w sprawie Nocy Teatru i Poezji

CKiWM „Światowid" przesłało oficjalne oświadczenie dotyczące Elbląskich Nocy Teatru i Poezji w związku z komentarzami pojawiającymi się na temat trzeciego dnia tej imprezy.

„Noce...” to impreza na wysokim poziomie, prezentująca laureatów najważniejszych festiwali w kraju, a także najciekawsze wydarzenia kulturalne mijającego sezonu. W ostatnich latach urozmaicono repertuar o wieczór z kabaretem.
     Podkreślić należy, że zarzuty pojawiające się w komentarzach dotyczą jednego z trzech programów przygotowanych na „Noce..." Zarówno pierwszy, jak i drugi wieczór - koncert laureatów festiwali piosenki oraz Justyny Steczkowskiej, a także „Zamkowa noc z kabaretem" zostały przyjęte bardzo dobrze - widzowie wychodzili usatysfakcjonowani, o czym również można przeczytać w komentarzach przy artykułach podsumowujących poszczególne dni imprezy.
     Jedynie w opinii internautów niektóre elementy ostatniego programu (konferansjerzy oraz nieobecność niektórych z zapowiadanych wykonawców) nie spełniły oczekiwań publiczności. Nadmieniono jednak, że podobała się gra orkiestry oraz występy wokalistek jazzowych.
     Należy zaznaczyć, że właśnie programy dwóch pierwszych wieczorów opracowywane były przez pracowników CKiWM „Światowid", a ostatni zlecony został Panu Wojciechowi Zielińskiemu - aranżerowi, kompozytorowi i producentowi płyt, od 1993 do 2007 związanemu z koncertami galowymi oraz imprezami towarzyszącymi Przeglądowi Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz z warszawskimi teatrami. Trudno jednak doświadczonemu producentowi, którego realizacje prezentowane są z powodzeniem w innych miastach, zarzucić brak znajomości gustu elblążan. Zwłaszcza, że zarzuty dotyczyły przede wszystkim osób prowadzących oraz nieobecności niektórych z artystów, którzy byli kontraktowani właśnie przez Pana Zielińskiego.
     Centrum Kultury „Światowid" dołożyło wszelkich starań, aby poinformować osoby, które zakupiły bilety na ostatni wieczór o zmianach w składzie wykonawców (komunikat prasowy z dn. 28 sierpnia) oraz dało możliwość zwrotu biletów na ten program, o czym informowało w ogłoszeniu przed wejściem na Podzamcze Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.
CKiWM „Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • antek, przeczytaj powoli tytuł imprezy. Noce-chyba rozumiesz, teatru -sprawdż w encyklopedii, i to spójnik, poezji -zapytaj kogoś. teraz odpowiedz co było na "festiwalu". Jest jednym z nalepszych? na podstawie czego tak twierdzisz?
 • A moim zdaniem na plakatach całość firmował Światowid, więc ponosi pełną odpowiedzialność za niedoróby. Pieniądze od widzów i kasę od sponsorów też zbierał Światowid. Epoka "kolega podaje" minęła w 89 roku i brak kompetencji i solidności spychany na kolegę nie najlepiej świadczy o organizatorach Pan Zielinski może robić sobie imprezy i wtedy będzie za nie odpowiadał A teraz własną głowę trzeba popiołem posypać. A może coś lub kogoś zmienić w Centrum
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  .,.,.,.,.,(2008-09-03)
 • Faktycznie tylko ostatni dzień się nie podobał i szkoda, że to uderza w całą imprezę. Dobrze, że centrum kultury w ogóle coś na ten temat powiedziało. .. Myślałem, że dalej będzie udawał, że nic nie widzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marek S.(2008-09-03)
 • Dajcie już spokój - dwa na trzy wieczory udane, bywało gorzej. I nie wyczytałem, żeby ktoś zwalał na kogoś winę, napisali raczej, że powierzyli to profesjonaliście, a że elblążanom się nie podobało. .. Kwestia gustu. I faktycznie było coś na bramie, że można bilety zwrócić. A kabarety były super!
 • dla mnie impreza byla super gratuluje pomyslu i do milego za rok
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amelia(2008-09-03)
 • To nie ja, to on-istota działania A. Czyżyka. A kto zaprosił Pana Zielinskiego--ORGANIZATOR!-czyli Pan. W. Zielinski jest wybornym muzykiem, a w koncercie zabrakło reżysera. Ta wiedza pana nie dotyczy, lepiej więcej zarobić a impreza sama się obroni. Dzisiaj ta impreza to zlepek muzyki pop, kabaretonów i poezji śpiewanej(za rok będą jeszcze tańczyć) Pan zrobił ze znanej imprezy o określonym charakterze, komercyjną. To szczyt głupoty -tak, jak to oświadczenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Od 6 lat widz(2008-09-03)
 • Jeszcze jedno, kabareton sam w sobie był dobry, ubawiłam się, ale bilet kosztował 70żł plus pieniądze sponsorów i to jest szczyt wszystkiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  widz od 6 lat(2008-09-03)
 • Zamiast przeprosin dla uczestników imprezy Światowid funduje nam jedynie wykrętne tłumaczenie całej sytuacji. Przecież to Światowid zakupił ten trefny koncert i nam go sprzedał za niezłą cenę (biletów) i to wyłącznie on ponosi odpowiedzialnośc za ten stan rzeczy. Proszę podać do publicznej wiadomości, czy w związku z absencją gwiazd tego koncertu obniżona została cena jego zakupu (co chyba jest oczywist przy zakupie rzeczy niepełnowartościowej) i ile na tej obniżce zarobił nieuczciwie organizator koncertu (Swiatowid), który przecież nie obniżył cen biletów.
 • zamiast narzekac sami byscie zorganizowali taka impreze a nie tylko marudzicie mi sie podobalo i nie zaluje wydanej kasy na bilety chodz ost dzien byl nieco gorszy ale coz gratuluje organizatorom glowa do gory niemartwcie sie kometarzami zawsze znajdzie sie ktos komu niebedzie cos odpowiadalo pozdrawiam
 • popieram wypowiec powyzej
 • eeeee tam, wszyscy ci co sie tutaj wypowiedzieli sa zapewne niezwykle obryci w organizacji imprez, kontraktowaniu artystow, rozmowach sponsorskich i tego typu dzialaniach. Zapomnieli tylko zglosic sie do kogos kto moglby skorzystac z ich niewatpliwego talentu i nieokiełznanych zdolnosci. Ba nawet zapomnieli sie podpisac :) 3 dzien faktycznie totalny badziew, ale 2 pierwsze dni byly niezle, nawet bardzo dobre. Ale nic to. .. .najwazniejsze, ze znowu dzielna jentelygencyja elblaska moze sobie dzielnie popisac :))))) DO BOJU TOWARZYSZE< DO BOJU
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gall anonim(2008-09-03)
 • Mowa jest o dzisiejszym oświadczeniu, które nie mówi przepraszam tylko obwinia innego człowieka to jest okropne!!!!!Dobre to było: to nie ja, to on!
Reklama