UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Owacje na stojąco. Koncert EOK w Islandii

 
Elbląg, Elbląscy kameraliści zachwycili publiczność w Islandii
Elbląscy kameraliści zachwycili publiczność w Islandii (fot. nadesłana)

Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny zadziwiła europejską publiczność. Muzycy wystąpili podczas pierwszego koncertu 38. International Music Festival "Dark Music Days", który odbył się w stolicy Islandii. Ich umiejętności zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Orkiestra zagrała w jednej z sal koncertowych przepięknej Harpy. To architektoniczne dzieło jest lokalnym miejscem spotkań kulturalnych, biznesowych czy muzycznych. Kameraliści zaprezentowali tam utwory polskich kompozytorów, będąc jednocześnie doskonałą wizytówką naszego kraju.
       W repertuarze koncertu znalazły się „Koncert na orkiestrę smyczkową” Grażyny Bacewicz, „5 melodii ludowych na orkiestrę smyczkową” Witolda Lutosławskiego, „Divertimento na orkiestrę smyczkową” Mikołaja Góreckiego, "Hombark - Concerto per violino e arch" Sławomira Czarneckiego i piękna "Orawa" Wojciecha Kilara. Słuchacze byli pod ogromnym wrażeniem tych kompozycji, doceniając ich wykonanie. W czasie tego wydarzenia jako solistka wystąpiła również Paula Preuss, która wykonała partię solową na skrzypcach. Muzyków poprowadził maestro Marek Moś.
       Po koncercie stało się coś niesamowitego. Wymagająca miejscowa publiczność wstała z miejsc aby wyrazić swój zachwyt wobec umiejętności Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz dyrygenta. Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w tym kraju wraz z małżonką osobiście pogratulowali dyrektor EOK Bożenie Sielewicz oraz dyrygentowi Markowi Mosiowi.
       To jednak nie wszystkie koncerty jakie Elbląska Orkiestra Kameralna zagra w Islandii. W sobotę wystąpi razem z tamtejszą Reykjavik Chamber Orchestra podczas Koncertu Islandzkiego. Muzyków poprowadzi dyrygent Bjarni Frimann Bjarnason. W programie znajdują się utwory islandzkich kompozytorów.
       Koncert realizowany w ramach programu MKIDN Promocja kultury polskiej za granicą 2018 – Promesa. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J.
      

      
       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama