UWAGA!

Pamiętniki szóstoklasistów

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 15 podsumowano konkurs literacki „Tydzień z życia szóstoklasisty”. Na tegoroczną edycję wpłynęło ponad osiemdziesiąt prac, czyli pamiętników napisanych przez uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

To już trzecia edycja konkursu literackiego „Tydzień z życia szóstoklasisty”. Organizatorzy cieszą się jego rosnącą popularnością, z roku na rok wpływa coraz więcej prac. Zgodnie z zasadą, wszystkie pamiętniki nadsyłane przez uczniów są kodowane i oceniane przez specjalne jury.
     - Pamiętnik jest bardzo trudną formą wypowiedzi, szczególnie dla młodych uczniów szkoły podstawowej - mówi Małgorzata Górska, nauczycielka Gimnazjum nr 7, przewodnicząca jury. - Tu trzeba przelać na papier wszystko to, co nas boli, cieszy, martwi. Kryteria oceny nie były bardzo ścisłe. Każdy członek komisji patrzył na pracę po swojemu, ale jednak byliśmy bardzo zgodni i jednogłośnie podjęliśmy decyzję o wyróżnieniu tych najlepszych prac. Prace były bardzo wartościowe i ukazywały to, co młodzież cieszy, to, co obserwują na co dzień. Zauważalne było to, że cenią miłość, przyjaźń, wsparcie bliskich. I tutaj chyba nie potrzeba żadnych kryteriów, żeby dostrzec to piękno i wszelkie wartości, które prace ze sobą niosą - dodaje Małgorzata Górska.
     Spośród ponad osiemdziesięciu prac jurorzy wyróżnili dwadzieścia najlepszych. Fragmenty wybranych pamiętników były odczytywane przez uczniów „piętnastki”.
     Zwycięzcą konkursu został Kamil Konert - uczeń SP 6 w Elblągu. Za zdobycie pierwszego miejsca otrzymał szklaną statuetkę, dyplom i nagrodę książkową. Dodatkowym wyróżnieniem dla laureata było odczytanie fragmentu jego pracy przez aktorkę Teatru Dramatycznego Irenę Adamiak.
     Konkursowi literackiemu towarzyszył również konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. W tej kategorii przyznano trzy nagrody główne, a wyróżnione prace można było oglądać na konkursowej wystawie.
     Sobotnią uroczystość uatrakcyjnił mini spektakl pt. „Zakochane pary” w wykonaniu uczniów SP 15.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama