UWAGA!

Pan Józek w Elblągu

Elbląg, Grzegorz Halama
Grzegorz Halama

W sobotę 24 listopada w elbląskim Światowidzie wystąpi Pan Józek, hodowca drobiu, czyli Grzegorz Halama. Wieczór kabaretowy z jego udziałem rozpocznie się o godz. 19.

Wykreowana w ostatnich latach parodystyczna postać „mało inteligentnego” Pana Józka - hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich „wywiadach” - sprawiła, że człowiek o „aerodynamicznym kształcie” i w żółtym golfie gromadzi ludzi w sali po czym, pokazuje na scenie wszystko, co może ich rozbawić.
     Niewiele osób wie, że Pan Józek był postacią autentyczną - mieszkańcem Chociul zajmującym się rzeczywiście hodowlą drobiu, a Grzegorz Halama, na podstawie gotowej postaci, wykreował jej humorystyczny wizerunek. Niestety, jego życie
     nie było tak barwne, jak opisuje to kabareciarz, gdyż zginął on w pożarze, który sam wywołał podczas nielegalnej produkcji alkoholu na terenie swej posesji...
     Jednak złożona osobowość Pana Józka to także inna postać - jego pierwowzorem jest tak naprawdę Józef Komorniczak, nauczyciel Koszalińskiego Zespołu Szkół Elektroniczno - Elektrycznych (ZSEE), do którego uczęszczał Grzegorz Halama.
     - Przerysowałem jego cechy charakteru, ale z czasem Józek stał się bardzie dziecinny - zdradza Halama. - Odpowiadał mi ten klimat dużego dziecka - a to jest naiwny, a to się przechwala ni stąd ni zowąd...
     Jak zapowiadają organizatorzy podczas występu zobaczymy nie tylko słynnego Józefa, ale także wiele innych nowych dowcipów.
     Grzegorz Halama Oklasky wystąpi w elbląskim Światowidzie 24 listopada (sobota) o godz. 19. Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w kasie kina Światowid.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Panu Halamie radzilbym tzn. mam goraca prosbe zeby ze swojego repertuaru na zawsze usunal piosenke czy inaczej parodie piosenki pod tytulem, ,Arnold", gdzie nie smiem i nie twierdze ze sparodiowanie czyjejs tworczosci jest zle ale ze wzgledu na tragiczna smierc wokalisty Universe uczcic a tym samym z powaga odniesc sie do tej tragedii. Wokalista Universe byl bardzo wrazliwym czlowiekiem i poeta a tworczosc swoja traktowal bardzo powaznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kingdom(2007-11-13)
 • Tak w ogóle kiedys Grzech lecial po tzw. zyjącym świeczniku i to bylo smiechowe. Teraz zapraszany przez zMARTWYiony świecznik pewnie bedzie mu glupio. Cóż tak to mnie tez, bo powinno byc wesolo, a nie śmietankowo-mdlo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  po bandzie(2007-11-13)
 • Eeee, tam. Odgrzewane kotlety. Powinno być tak, że artysta/kabareciarz NAJPIERW objedzie Polskę z repertuarem, potem wyda to np. na DVD (jeśli już) i na końcu pokażą to w TV. A nie na odwrót!!! Byłem na poprzednim występie p. Halamy w Elblągu, ale wszystko już widziałem w TV (poza króciutkimi monologami, które zdawały się być wymyślane na zywo). Podobna sytuacja była z Ani MruMru. Szkoda, dlatego w tym roku odpuszczę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kolezka(2007-11-13)
 • ten halama to wiecznie ejdno i to samo. juz sie znudzil wszedzie to do elblaga po raz kolejny przyjechal. podcza tmatego wystpeu blyl bilety a tera beda juz w ogole pustki
 • Kupa biletow juz dawno nie ma A halama jest dobrry w tym co robi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZNAWCA?!?!?!(2007-11-16)
Reklama