UWAGA!

Pan Samochodzik i... Truso

Elbląg, Pan Samochodzik i... Truso

Oficyna Wydawnicza „Warmia” wydała kolejną książkę o przygodach Pana Samochodzika. Tym razem opisywana w niej kryminalna zagadka dotyczy... legendarnej osady Truso.

Oficyna Wydawnicza „Warmia” z Olsztyna od kilku lat zajmuje się wydawaniem kompletu dzieł Zbigniewa Nienackiego. Najpierw w jednakowej szacie graficznej wydano pełną serię przygód Pana Samochodzika (pierwsze tomy wydane zostały jeszcze za życia autora), następnie rozpoczęto wznowienie kompletu dzieł dla czytelników dorosłych.
     Seria z Panem Samochodzikiem jest kontynuowana. Najnowszą książką wydaną przez „Warmię” jest „Pan Samochodzik i... Truso” autorstwa Maćka Horna.
     Na stanowisku archeologicznym pod Elblągiem, gdzie odkryto pozostałości legendarnej osady Truso, w tajemniczych okolicznościach zaczęły ginąć dirhemy - srebrne arabskie monety z IX wieku. Paweł Daniec otrzymuje od swego szefa, Pana Samochodzika, zadanie znalezienia i powstrzymania złodzieja. Paweł rusza na Żuławy, zabierając ze sobą trzech młodych przyjaciół, którzy pomagają mu obserwować członków ekspedycji archeologicznej. Swoje śledztwo rozpoczynają od spotkania z szefem ekipy, Markiem Jagodą i jego piękną i tajemniczą asystentką, Kasią. Jak się okazuje, tropy prowadzą do Jerzego Batury, który niespodziewanie pojawia się w okolicach Elbląga w białym lexusie. Nadal jednak nie wiadomo, kto z grona bywalców obozu w Truso jest jego współpracownikiem. Tymczasem pan Tomasz nie daje o sobie znaku życia...
     Książka jest już dostępna w ofercie internetowej.
     
     
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama