UWAGA!

Panel z Danielem Passentem

Dziś o godz. 16 w ramach Ogrodów „Polityki” odbędzie się panel zatytułowany „Książka na lato”. Z Danielem Passentem będzie rozmawiał Mirosław Pęczak, publicysta tygodnika „Polityka”.

Spotkanie odbędzie się w sali koncertowej Biblioteki Elbląskiej.
     Daniel Passent studiował na Uniwersytecie Warszawskim, także w Petersburgu, Princeton i na Harvardzie. Już jako student II roku rozpoczął pracę dziennikarską, najpierw w „Sztandarze Młodych” (1956-58), a następnie w „Polityce”, z którą jest związany do dziś. Autor książek: „Bywalec”, „Bitwa pod wersalikami”, „Obywatelu, nie denerwujcie się”, „Co dzień wojna” (reportaże z wojny wietnamskiej), „Pan Bóg przyjechał do Monachium” (o Igrzyskach Olimpijskich '72), „Rozbieram senatora” (o USA), „Dzisiaj umrą dwie osoby” (o narkotykach w USA), „To jest moja gra” (o Wojciechu Fibaku), „Choroba dyplomatyczna” (wspomnienia ambasadora RP w Chile w latach 1997-2001), i wydanej w 2005 r. - „Codziennik”.
     Zna hiszpański, angielski, rosyjski i niemiecki. Tłumacz, satyryk, autor skeczy i monologów do STS, kabaretów Dudek i Pod Egidą oraz przedstawień rewiowych w Teatrze Syrena. W Telewizji Polskiej prowadził program „Goście Daniela Passenta”. Jeden z najpopularniejszych autorów tygodnika „Polityka”.
     
oprac. PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama