UWAGA!

Paraolimpijczycy na fotografiach

Elbląg, Paraolimpijczycy na fotografiach
(fot. Paweł Serocki)

W hali lodowiska przy ul. Karowej otwarto wystawę fotografii Roberta Szaja z Igrzysk Paraolimpijskich Turyn 2006. Jest to wystawa, która jeździ po całej Polsce. W tej jest eksponowana także w Białymstoku, Warszawie, a w poniedziałek zostanie otwarta w Poznaniu.

Autor zdjęć Robert Szaj to obecnie prezes elektrociepłowni w Elblągu, a także prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Ma więc wyostrzone spojrzenie na sportowców niepełnosprawnych, bo wspiera ich działania od 10 lat. Jest to widoczne na eksponowanych fotografiach.
     - Każde zdjęcie wymaga indywidualnego potraktowania fotografowanego człowieka - mówi Robert Szaj. - Łza Kasi Rogowiec płaczącej po dobiegnięciu do mety, zmęczenie Wątora, który zajmuje 8-9 miejsce w biegu na 5 km czy widoczny wysiłek, jaki wkładają w walkę na zawodach osoby niewidome i niepełnosprawne - to chciałem pokazać na tych zdjęciach.
     Dużą część wystawy zajmują zdjęcia z hokeja na lodzie na sledgach. To specjalny ukłon w stronę uczestników turnieju, jaki w hali przy ul. Karowej odbędzie się w nadchodzący weekend. Kibice hokeja będą mieli okazję, by obejrzeć fotograficzną relację z turyńskiej paraolimpiady.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama