UWAGA!

Pejzaże znad Wisły

W bibliotece Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej przygotowano kolejną wystawę plastyczną. Tym razem swoje prace - tempery oraz obrazy olejne - prezentuje Lilianna Górska.

Autorka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie studiowała na Wydziale Wokalno - Aktorskim w klasie prof. Bożeny Harasimowicz.
     Muzyka i malarstwo, towarzyszące jej przez cały czas, są też największą życiową i artystyczna pasją Lilianny Górskiej. Przenikają się wzajemnie, co powoduje wzajemne dopełnianie oraz inspirowanie.
     Autorkę fascynuje piękno i doskonałość otaczającej nas natury, która też nie tylko inspiruje do tworzenia wciąż nowych obrazów, ale staje się jakże ważnym elementem jej twórczości.
     W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej Lilianna Górska zdecydowała się wystawić pejzaże znad Wisły, w których usiłuje pokazać świat swojego dzieciństwa, swoje pierwsze artystyczne fascynacje i odkrycia. Wśród tych prac znajdują się pejzaże, które miały wpływ na rozwój jej artystycznej wrażliwości.
     Z dużą radością autorka maluje też krajobrazy z okolic Kolbud - małej, ale jakże malowniczej miejscowości w pobliżu Gdańska.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama