UWAGA!

Peter J. Birch w Mjazzdze

 Elbląg, Peter J. Birch w Mjazzdze
fot. nadesłana

Klub muzyczny Mjazzga i Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? 5 czerwca zapraszają na koncert Petera J. Bircha - artysty, który mimo młodego wieku wielokrotnie gościł na falach Programu Pierwszego i Trzeciego Polskiego Radia, czy na dużych festiwalach muzycznych.

Peter J. Birch wystąpi na mjazzgowej scenie o godz. 20.15 . To będzie koncert, na którym nie usłyszycie "ciężkich riffów", ale za to mnóstwo pięknych melodii w wykonaniu tego brodatego barda.
       Przełom 2012 i 2013 roku dla Petera J. Bircha był niezwykle udany. Jego płyta „When The Sun’s Risin’ Over The Town” zebrała znakomite recenzje i pojawiała się często w rozgłośniach radiowych, w tym m.in, na falach Trójki PR.
       Peter J. Birch naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Pochodzi z Wołowa, miasta położonego na Dolnym Śląsku. Od najmłodszych lat interesował się muzyką . Pierwszym poważniejszym zespołem w którym grał na perkusji i współkomponował utwory było more than three. Trio pozostawiło po sobie Epkę „Octoberclock” (Every Color, 2008) oraz nagraną płytę, która niestety nie ukazała się oficjalnie.
       Równocześnie Peter tworzył już swoje pierwsze solowe utwory na gitarze akustycznej. Doprowadziło to do nagrania pierwszej Epki „In My Island” (Locco/ Borówka Music, 2009). Lata 2010- 2011 to wzmożona aktywność koncertowa jako Peter J. Birch. Piotr koncertuje razem z takimi artystami jak Lech Janerka, Czesław Mozil, Iowa Super Soccer, Twilite, Loco Star, Janek Samołyk, Let The Boy Decide, Please The Trees, ET Tumason i inni.
       Występuje także na Heineken Opener Festiwal oraz w radiowej Trójce i Roxy FM. Ponadto od 2010 współtworzy zespół Turnip Farm, z którym jako perkusista nagrał dwie płyty: „All The Tangled Girls” oraz „The Great Division”. Gościnnie udziela się także w projekcie „Break Horses”. Lata 2011 i 2012 to prace nad pełnowymiarową debiutancką płytą w studio Perlazza. W międzyczasie pojawiają się pierwsze koncerty zagraniczne – we Włoszech,Czechach, Niemczech, na Liwtie i Łotwie.
       Prace nad debiutanckim albumem kończą się jesienią 2012, a jego oficjalna premiera to 17 stycznia 2013 – w dzień 22. urodzin Piotra. Singiel „Too Far From The Train” promujący płytę był piosenką dnia w radiowej Trójce, natomiast ”Claudette” zostało wyróżnione w ten sam sposób w pierwszym programie Polskiego Radia.
       Aktualnie Peter J. Birch skupia się nad promocją płyty oraz przygotowuje zespołową odsłonę swojej koncertowej twórczości pod nazwą Peter J. Birch and His River Boat Band.
       Bilety w cenie 10 zł do nabycia w klubie.
       Więcej o imprezach na www.mjazzga.pl i www.facebook.com/klubmjazzga
      
       Następny koncert - 15 czerwca Sing Sing Penelope (jazz)
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama