UWAGA!

"Pianista" w nowej sali

Projekcja filmu "Pianista" Romana Polańskiego zainaugurowała otwarcie nowej sali kinowej Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid".

Remont sali kinowej rozpoczął się w czerwcu br. Wykonano m.in. nową podłogę, wymieniono fotele (obecnie jest ich 323 - koszt 1 szt. to 650 zł), poszerzono scenę (ze względu na planowaną organizację koncertów, a także prezentacje spektakli teatralnych), zakupiono najnowocześniejszą aparaturę dźwiękową. Sala została także dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt remontu został zsumowany z kosztami modernizacji innych sal w budynku oraz remontem sali kameralnej. Całość kosztowała 3,1 mln. zł.
     - W środę zdjęliśmy worki z foteli i sprawdziliśmy wszelkie urządzenia - mówi Jacek Nowiński, dyrektor Centrum. - Sala była gotowa na przyjęcie pierwszych widzów.
     Pierwsi widzowie obejrzeli "Pianistę" Romana Polańskiego. Film, który zdobył Złotą Palmę w Cannes, a jego twórca - Złote Berło, nagrodę Fundacji Kultury Polskiej za rok 2002 za całokształt twórczości filmowej. Pokaz poprzedził występ Katarzyny Warno, laureatki wielu konkursów, m.in. Konkursu Interpretacji Piosenki Agnieszki Osieckiej, Spotkań Zamkowych w Olsztynie, XXXVII Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Festiwalu Sztuki Słowa w Elblągu. Przed projekcją "Pianisty" Katarzyna Warno wykonała trzy piosenki: z filmu Romana Polańskiego "Kołysanka dla Rosemary", sł. W. Młynarski, muz. K. Komeda oraz dwie piosenki do muzyki Władysława Szpilmana - “W małym kinie" i "Do widzenia Teddy".
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Hm...dwie sale kinowe w CKiWM Światowid, to już chyba multikino:)))))
 • Będę musiał się przyzwyczaić do nowej nazwy WOKu. CKiWM - te WM to mi się trochę źle kojarzy. Tylko z szuwaro-bagiennym.
 • Dwie najlepse sale kinowe w warmińsko-bagiennym. Jeszcze tylko, żeby Syrenę wyremontowali właściciele z Gdańka. A kiedy rozpocznie się wkońcu budowa multikina z centrum handlowym na tylach Światowidu? Bank pewnie szybciej skończy swoją budowę niż Plaza swoją rozpocznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Europejczyk(2002-09-05)
 • toż to cud - jeszcze nam Dziewczonki z zapałkami brak dwie sale... a reperuar .... ???
 • o rany..no patrzcie mamy 2 sale kinowe...siakieś nowsze.normalnie multikino :-) tylko co my tam bedziemy ogladac, oto jest pytanie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niunia(2002-09-06)
 • Może i bedzie co oglądać, ale mało kogo już na to stać...jak mam wybrać się z dziećmi do kina, to wolę za te pieniądze im nowe spodnie kupić
 • Właśnie wróciłem z premiery. Jestem pod wrażeniem. Ponad 2 godziny ogromnej ciszy na wypełnionej sali. Film z pewnością nie jest dziełem wybitnym, ale jakże ważnym dla Polańskiego, dla nas Polaków, Żydów, Niemców. Ten film więcej powie światu prawdy o złożoności stosunków polsko-żydowskich niż opasłe tomiska, choć i te ostatnie, są szalenie potrzebne, szczególnie opracowane wspólnie z historykami żydowskimi. Idźcie zobaczyć ten film. No i ten palec Boży, każący przeżyć wybitnemu muzykowi. Jest w tym jakaś transcendentna wielkość malutkiego, człowieczego losu. Ot, pyłek rzucany wichrami okrutnej wojny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Grzebar(2002-09-06)
 • brawo za nowa sale!!!!!!!!!! wlasnie dzis wybieramy sie z zona zeby ja zobaczyc !!!!!
 • sala świetna, cicha, trzeba było taką zrobić dobrych parę lat temu, a teraz trochę późno, kiedy kino z dużym ekranem powoli chyli się ku upadkowi. Jednak zachęca, by ją częściej odwiedzać, tylko czy bedą ku temu okazje - poprawcie repertuar!!!! A propos "Pianisty", wspaniałego obrazu Polańskiego; dla kogoś kto zna czas wojny z podręczników i lektur, film wyda sie wstrząsający. To nieprawdopodobne wręcz, że "ludzie ludziom" uczynili Coś tak okrutnego. trzeba To zobaczyć i nigdy nie zapomnieć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  andrzej(2002-09-07)
 • Także zachęcam do obejrzenia "PIANISTY". Wzruszający i ważny.
 • Nowa sala, nowe fotele po 650 złociszy, 3 miliony za remont. I ten sam smród czipsów, kukurydzy oraz szelest torebek - czy tylko dlatego, że TEN SAM KIEROWNIK? Jak często będą czyszczone fotele oblepione resztkami jedzenia? To ma być centrum europejskie! Głodni do knajpy, nie do kina!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kinoman(2002-09-13)
 • Czy nowa sala kinowa Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid" ma jakąś nazwę własną? Nie dość, że zamieszali z tym Światowidem i każą posługiwać się tak beznadziejnie niehandlową, długą nazwą, to kino się nie nazywa? A może to Światowid w Światowidzie, albo Światowid Bis? A "Pianista" na inaugurację - jak najbardziej. Natomiast co do obżerania się w kinie, to naprawdę obrzydliwy zwyczaj. I jeszcze jedno - z kaszlem też lepiej iść do lekarza niż do kina.
Reklama