UWAGA!

Piątek (6 czerwca). Ogrodów dzień trzeci

 
Elbląg, Piątek (6 czerwca). Ogrodów dzień trzeci
fot. nadesłana

Trzeciego dnia 11. Letnich Ogrodów POLITYKI na ogrodową publiczność czeka wiele atrakcji: dyskusja o architekturze, spektakl plenerowy pt. „Kucharz na ostro” w wykonaniu Teatru Formy z Wrocławia oraz koncert Pablopavo i Ludzików, którzy zaprezentują materiał z ostatniej płyty pt. „POLOR”. Zapraszamy!

Panel dyskusyjny – godz. 18.00, dziedziniec Biblioteki Elbląskiej
       „Budy ułudy. O romansach architektury z historią”
– prowadzenie: Piotr Sarzyński
       Piotr Sarzyński – polski dziennikarz, z wykształcenia socjolog. W Tygodniku POLITYKA pracuje od 1986 roku, gdzie zajmuje się problematyką kulturalną, a w szczególności popularyzacją sztuki. Wydał „Przewodnik po rynku malarstwa”, „Kronikę śmierci przedwczesnych”, „Leksykon samobójców” i głośną książkę o polskiej architekturze współczesnej „Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?”.
      
       Spektakl plenerowy pt. „Kucharz na ostro” w wykonaniu wrocławskiego Teatru Formy – godz. 19.30, dziedziniec Biblioteki Elbląskiej
       „Kucharz na ostro” to czarna komedia garnizonowa, nawiązująca do tradycji komedii związanych z tematem wojskowym tj. „Pułkownik Kwiatkowski”, „Dobry wojak Szwejk”, czy „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Mnóstwo humoru i gotowana w trakcie spektaklu grochówka, którą na koniec aktorzy częstują publiczność. Jednym z elementów scenografii tego spektaklu jest zabytkowy gazik GAZ 69.
      
       Koncert: Pablopavo i Ludziki z płytą „POLOR” – godz. 20.30, Sala „U św. Ducha”
       Pablopavo i Ludziki
       Pablopavo, czyli Paweł Sołtys urodził się w marcu '78 roku. W roku '93 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w wielu innych zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”, zyskując całe rzesze wielbicieli i słuchaczy. Dwa lata później ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – „10 piosenek”. W tym samym roku pojawia się też album „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem.
       „Polor” to najnowsza płyta formacji Pablopavo i Ludziki, zawierająca bardzo różne gatunkowo kompozycje.
      
       „Znakomite teksty, które mogłyby być literackim emblematem współczesnej kultury miejskiej” – tak o płycie „Polor” w recenzji Tygodnika POLITYKA pisze Mirosław Pęczak i trudno się z nim nie zgodzić.
      
       Spektakl plenerowy, panel dyskusyjny – wstęp wolny.
       Koncert – cena biletu: 25 zł.
      
Patronem medialnym Festiwalu Letnie Ogrody POLITYKI jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • hmmm wczesniejsze info bylo ze bedzie Filip Springer. .. .tu go nie ma ?
  • na stronie polityki jest tak: Dzień trzeci – 6 czerwca (piątek) Panel dyskusyjny – godz. 18.00,dziedziniec Biblioteki Elbląskiej „ Budy ułudy. O romansach architektury z historią” – prowadzenie: Piotr Sarzyński uczestnicy: Filip Springer i dr Jacek Friedrich Spektakl plenerowy pt. „ Kucharz na ostro” w wykonaniu wrocławskiego Teatru Formy – godz. 19.30,dziedziniec Biblioteki Elbląskiej Koncert: Pablopavo i Ludziki z nową płytą „ POLOR” – godz. 20.30,Sala „ U św. Ducha”
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    ewrwer(2014-06-06)
Reklama