UWAGA!

Pierwszy sezon EOK

2008-08-29
Aktualizowany 2008-09-02 13:49
Elbląg, Pierwszy sezon EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza wszystkich swoich słuchaczy i melomanów na pierwszy pełny sezon artystyczny orkiestry. Koncert inauguracyjny odbędzie się w czwartek 4 września o godzinie 19.30 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych z udziałem wybitnego muzyka Jana Staniendy, który wystąpi w roli dyrygenta oraz solisty.

Znany jest też termin drugiego koncertu, który przygotowuje Elbląska Orkiestra Kameralna. 30 października EOK wystąpi wraz z zespołem „Raz, dwa, trzy”, koncert odbędzie się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.
     - Organizując tego typu przedsięwzięcia, chcemy pokazać, że orkiestra jest otwarta na różne wyzwania i nie zamyka się tylko w tradycyjnych ramach tzw. muzyki klasycznej - mówi Marta Drózda, dyrektor EOK. - Koncert poprowadzi Michał Nesterowicz, który robi oszałamiającą karierę w kraju i za granicą.
     Kolejny koncert ma być prawdziwą gratką dla fanów programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami”. Wraz z orkiestrą elbląskiej publiczności zaprezentuje się Adam Sztaba, który miał okazję współpracować z gwiazdami polskiej sceny rozrywkowej: Natalią Kukulską, Reni Jusis, Marylą Rodowicz, a także artystami światowego formatu, takimi jak Jose Carreras.
     Będą też „Muzyczne Czwartki”.
     - Elbląscy melomani będą musieli zarezerwować w swym grafiku czwartkowe popołudnia. Pragniemy stworzyć cykl koncertów, które będą zawsze odbywać się w tym samym dniu, czyli „Muzyczne Czwartki” - dodaje Marta Drózda. - Oprócz tego orkiestra będzie uświetniać swoimi występami obchody świąteczne oraz ważniejsze wydarzenia odbywające się w mieście, takie jak Święto Konstytucji 3 Maja czy Święto Niepodległości.
     Wiadomo też, że w najbliższych miesiącach Elbląg odwiedzą dyrygenci: Adrian Sylwin Mackiewicz, Adam Klocek, Jan Miłosz Zarzycki, Marzena Diakun oraz Bohdan Jarmołowicz; oraz soliści znani w Polsce i na świecie: Bogusław Furtok, Anna Fabrello, Rafał Lewandowski, Agata Kielar oraz Łukasz Długosz.
     - Celem Orkiestry jest upowszechnianie i rozwijanie kultury muzycznej wśród elblążan - mówi Marta Drózda. - Od października 2007 r. nowo powstały zespół ma przyjemność wykonywać dla elblążan dzieła literatury orkiestrowej. Liczna frekwencja na koncertach oraz stale powiększająca się rzesza życzliwych elbląskich słuchaczy dowodzi, że w mieście potrzebny jest właśnie ten rodzaj rozrywki, nieco bardziej elitarnej. Tak więc jakość oraz artystyczny poziom wydarzeń muzycznych z towarzyszeniem Orkiestry będą priorytetem w dalszych poczynaniach zespołu.
     Orkiestra planuje też nawiązać współprace ze społecznościami miast naszego regionu. W nowym sezonie artystycznym jest przewidziany cykl koncertów edukacyjnych mających na celu zainteresowanie muzyką artystyczną najmłodszych elblążan. Elbląska Orkiestra Kameralna ma zamiar również zapraszać na gościnne występy różne zespoły kameralne i solistów.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • OLIMPIA - Warmia Grajewo hit rundy !!!sobota 2008-08-30 g. 17.00 !!! Serdecznie zapraszamy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Wojcciechc(2008-08-29)
  • Proszimy Panią Naczelnik Dziurdż o miejsca parkingowe przy Szkole Muzycznej w miejscu nikomu niepotrzebnych trawnikow, jak w kazdym cywilizowanym miescie, mieście, w Elblagu naprawde jest bardzo duzo aut, a wladze jakos tego nie dostrzegają
Reklama