UWAGA!

Pieśni na czas zabaw i wróżb - zobacz!

Elbląg, Pieśni na czas zabaw i wróżb - zobacz!
(fot. Agnieszka Jarzębska)

Posągowa uroda i wyjątkowy głos - w najbliższy piątek w Elblągu zaśpiewa Joanna Konefał. Na andrzejkowy koncert są jeszcze bilety.

Zdolna elblążanka, studentka prestiżowej Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Hamburgu, zaprezentuje utwory operowe i operetkowe. Będą to: aria Mimi „Si, mi chiamano Mimi” z opery „Cyganeria” Giaccomo Pucciniego, aria Fluth „Nun, eilt herbei” z opery „Wesołe kumoszki z Windsoru” Otto von Nikolai, aria Leonory „Pace, pace” z opery „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego, aria Elżbiety „Dich, teure Halle” z opery „Tannhauser” Ryszarda Wagnera, aria Rusałki z opery Antonina Dworzaka, dumka Jadwigi z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, recytatyw i aria Hrabiny „Suknio coś mnie ubrała” z opery „Hrabina” Moniuszki, a także aria Królowej Bony „Kraju daleki…” z opery „Zygmunt August” Tadeusza Jotejki czy aria Małgorzaty „O Dieu! Que de bijoux!” z opery „Faust” Charlesa Francoisa Gounoda. Zabrzmią dzieła w języku francuskim, włoskim, niemieckim, czeskim i oczywiście polskim.
     Joanna Konefał studiuje na wydziale pieśni i oratorium. Jest na ostatnim roku studiów i przygotowuje się do egzaminu końcowego. Chce na nim zaśpiewać kompozycje powstałe od romantyzmu do współczesności oraz arie oratoryjne.
     Już w lutym elblążanka zdała - celująco - egzamin dyplomowy, odpowiednik polskiego licencjatu. Gdy zaliczy końcowy sprawdzian, dostanie dyplom, który będzie odpowiednikiem dyplomu polskich studiów magisterskich.
     Joanna Konefał nie zamierza jednak rozstać się z hamburską uczelnią - od marca jest na podyplomowych studiach operowych. Nauka trwa siedem semestrów, ale pani Joanna chciałaby je skończyć w ciągu dwóch lat.
     Studia to nie tylko teoria, ale i praktyka. Np. w czerwcu elblążanka wystąpiła w uczelnianej realizacji opery Francisa Poulenca „Dialogi Karmelitanek”. Zaśpiewała partię Lidoine, drugiej siostry przełożonej klasztoru. Teraz przygotowuje się do ról Mamy i Czarownicy w „Jasiu i Małgosi” Humperdincka, premiera ma się odbyć tuż przed świętami.
     Młoda artystka występuje też z koncertami solowymi. Zaśpiewa np. w koncertach: świątecznym, sylwestrowym i noworocznym z orkiestrą Klassik Philharmonie Hamburg.
     Elbląski koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują 20 złotych i są do nabycia w kasie teatru.
     
     Na ten wieczór zaprasza Jan Brzozecki. Kliknij i zobacz:
     
     - wersja dla szybszych łączy internetowych:
      kliknij
     
     - wersja dla słabszych łączy internetowych:
      kliknij
     
     Zdjęcia i montaż: Maciej Kisiel, produkcja: Edyta Machul.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama