UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieśni na czas zabaw i wróżb - zobacz!

2007-11-27
Aktualizowany 2007-11-30 05:36
Elbląg, Pieśni na czas zabaw i wróżb - zobacz!
(fot. Agnieszka Jarzębska)

Posągowa uroda i wyjątkowy głos - w najbliższy piątek w Elblągu zaśpiewa Joanna Konefał. Na andrzejkowy koncert są jeszcze bilety.

Zdolna elblążanka, studentka prestiżowej Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Hamburgu, zaprezentuje utwory operowe i operetkowe. Będą to: aria Mimi „Si, mi chiamano Mimi” z opery „Cyganeria” Giaccomo Pucciniego, aria Fluth „Nun, eilt herbei” z opery „Wesołe kumoszki z Windsoru” Otto von Nikolai, aria Leonory „Pace, pace” z opery „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego, aria Elżbiety „Dich, teure Halle” z opery „Tannhauser” Ryszarda Wagnera, aria Rusałki z opery Antonina Dworzaka, dumka Jadwigi z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, recytatyw i aria Hrabiny „Suknio coś mnie ubrała” z opery „Hrabina” Moniuszki, a także aria Królowej Bony „Kraju daleki…” z opery „Zygmunt August” Tadeusza Jotejki czy aria Małgorzaty „O Dieu! Que de bijoux!” z opery „Faust” Charlesa Francoisa Gounoda. Zabrzmią dzieła w języku francuskim, włoskim, niemieckim, czeskim i oczywiście polskim.
     Joanna Konefał studiuje na wydziale pieśni i oratorium. Jest na ostatnim roku studiów i przygotowuje się do egzaminu końcowego. Chce na nim zaśpiewać kompozycje powstałe od romantyzmu do współczesności oraz arie oratoryjne.
     Już w lutym elblążanka zdała - celująco - egzamin dyplomowy, odpowiednik polskiego licencjatu. Gdy zaliczy końcowy sprawdzian, dostanie dyplom, który będzie odpowiednikiem dyplomu polskich studiów magisterskich.
     Joanna Konefał nie zamierza jednak rozstać się z hamburską uczelnią - od marca jest na podyplomowych studiach operowych. Nauka trwa siedem semestrów, ale pani Joanna chciałaby je skończyć w ciągu dwóch lat.
     Studia to nie tylko teoria, ale i praktyka. Np. w czerwcu elblążanka wystąpiła w uczelnianej realizacji opery Francisa Poulenca „Dialogi Karmelitanek”. Zaśpiewała partię Lidoine, drugiej siostry przełożonej klasztoru. Teraz przygotowuje się do ról Mamy i Czarownicy w „Jasiu i Małgosi” Humperdincka, premiera ma się odbyć tuż przed świętami.
     Młoda artystka występuje też z koncertami solowymi. Zaśpiewa np. w koncertach: świątecznym, sylwestrowym i noworocznym z orkiestrą Klassik Philharmonie Hamburg.
     Elbląski koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują 20 złotych i są do nabycia w kasie teatru.
     
     Na ten wieczór zaprasza Jan Brzozecki. Kliknij i zobacz:
     
     - wersja dla szybszych łączy internetowych:
      kliknij
     
     - wersja dla słabszych łączy internetowych:
      kliknij
     
     Zdjęcia i montaż: Maciej Kisiel, produkcja: Edyta Machul.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama