UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piosenki o górach

Już za kilka dni usłyszymy w Elblągu poetycką muzykę z górskich szlaków. Coroczny koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham” odbędzie się 8 grudnia o godz. 19 w CKiWM Światowid.

W tym roku na górskie i poetyckie bezdroża zabiorą elblążan zespoły Dom o Zielonych Progach, Raz do Roku i Cisza Jak Ta.
     Dom o Zielonych Progach to już legenda sama w sobie. Zespół bierze udział we wszystkich koncertach projektowych od początku jego istnienia. W tym roku ukazała się druga autorska płyta zatytułowana „Jam”, której premiera odbyła się na Yapie. Poprzednia płyta zespołu wydana była w 2004 r. Piosenki grupy można usłyszeć na wszystkich pięciu wydaniach płyt z serii „W górach jest wszystko co kocham”. Utwory dawno już dorobiły się własnej marki i weszły na trwałe do kanonu Krainy Łagodności, obok utworów takich wykonawców jak choćby Wolna Grupa Bukowina czy Stare Dobre Małżeństwo. Dom o Zielonych Progach jest zespołem ogólnopolskim, a na uwagę zasługuje fakt, że występują w nim także elblążanie: rodzeństwo Marzena Chabowska, Monika Janik oraz Daniel Madej.
     Również z Yapą związany jest zespół Cisza Jak Ta, tegoroczny laureat festiwalu, zespół młody i rozpoczynający swoją prawdziwą karierę sceniczną. Muzycy tworzący tę grupę wywodzą się z Kołobrzegu. Zespół ma na swoim koncie dwie autorskie płyty.
     Z kolei z Trójmiasta pochodzi zespół Raz do Roku. Zespół także młody i utalentowany, występujący raczej okazjonalnie, porusza swoją muzyką, tworzy nie tylko piosenki niezwykle nastrojowe, ale także prawdziwe przeboje. Oba zespoły elblążanie będą mieli okazję zobaczyć i posłuchać na koncercie „W górach…” po raz pierwszy.
     Większość zaprezentowanych utworów to autorskie piosenki występujących w tym roku artystów, jak również kompozycje do wierszy m.in. Jerzego Harasymowicza i Wojciecha Bellona. Jak zapewnia Marzena Chabowska, jedna z organizatorek koncertów oraz członkini grupy Dom o Zielonych Progach, występy wykonawców charakteryzują się ciekawymi aranżacjami, dynamizmem, żywiołowością, wysokim poziomem artystycznym oraz szerokim instrumentarium (gitary, skrzypce, gitara basowa, instrumenty perkusyjne i in.). Przy okazji koncertu publiczność zobaczy slajdy przedstawiające najciekawsze fotografie ukazujące piękno polskiej przyrody.
     Organizatorami koncertu są: Fundacja „W górach jest wszystko co kocham”, CKiWM Światowid oraz Sekcja Turystyki i Marszów na Orientację „'Włóczybuty”' AZS PWSZ w Elblągu. - Zaangażowanie studentów jest bardzo duże - mówi Marzena Chabowska. - Młodzi ludzie mają dużo ciekawych pomysłów i chęci do pomocy.
     Marzena zaznacza także, że w zeszłym roku sala na koncercie w Elblągu była pełna, atmosfera gorąca i był to prawdziwy sukces dla fundacji i wykonawców. - Dla mnie był to jeden z najlepszych koncertów w całej Polsce - wyznaje organizatorka.
     Warto dodać, że frekwencja na koncertach wyraźnie co roku wzrasta.
     Bilety na tegoroczny koncert można kupić w przedsprzedaży oraz w dniu koncertu w kasie CKiWM Światowid w cenie 15 zł - ulgowy i 25 zł - normalny. Wejście na salę będzie możliwe od godz. 18.30.
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama