UWAGA!

Pisarz i wojownik

W piątek i sobotę Biblioteka Elbląska zaprasza na spotkanie z historią.

Bohaterami dwudniowej imprezy będą: związany z Domem Wydawniczym Bellona arabista, autor i ilustrator książek historycznych Andrzej Michałek oraz Mehmed Zdobywca, któremu mieszkający w Elblągu pisarz poświęcił swoją najnowszą książkę dotyczącą okresu wypraw krzyżowych.
     W piątek, od godz. 11, Andrzej Michałek prowadzić będzie zajęcia z elbląską młodzieżą. Mowa będzie m.in. o rysunku historycznym. W programie jest także pokaz walki rycerskiej i łucznictwa w wykonaniu Bractwa Rycerzy Ziemi Sztumskiej. Wieczorem, o godz. 18 rozpocznie się otwarte spotkanie autorskie połączone z wernisażem jego grafik oraz pokazem tańca i walki sztumskich rycerzy. W sobotę od godz. 12 do 15 Biblioteka zaprasza na „Spotkanie ze średniowieczem”. Będzie można m.in. zobaczyć turniej walki, pokaz strzelectwa i inscenizację szturmu na mury obronne. Wstęp na to „Spotkanie” jest także wolny.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To jest miła informacja. Z przyjemnością odwiedzę Bibliotekę, porozmawiam z historykami, obejrzę grafikę . Elblażanie potrzebują kulturalnych,twórczych imprez ,bez huliganów z krzykliwymi, obłudnymi hasłami, pragnących władzy i korzyści wyłącznie dla siebie... Im więcej wiedzy, kultury,tym piękniejsze i bogatsze miasto.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    elblążanka(2003-09-10)
Reklama