UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po koncercie w Katedrze

 
Elbląg, Po koncercie w Katedrze
fot. nadesłana

Wczoraj (22 lipca) w Katedrze pw. Św. Mikołaja odbył się koncert Zespołu Kameralnego "Pro Musica Antiqua", którego organizatorem było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".

Koncert zespołu „Pro Musica Antiqua” odbył się w Elblągu już po raz piąty. Wczorajszy był przedostatnim w ramach 20. Koncertów Letnich w tym miesiącu, na przełomie lipca i sierpnia zespół wyrusza koncertować do Niemiec, aby po 18 sierpnia znów grać na Warmii i Mazurach.
       Zgromadzona w Katedrze publiczność mogła podziwiać kameralistów w bogatym składzie, wystąpili: Leszek Szarzyński – flet, Jerzy Szafrański – obój, Roman Kuźniak – fagot (Pro Musica Antqua), gośćmi zespołu, byli: Julia Karlova – sopran, Lucyna Żołnierek – fortepian, Klaudyna Żołnierek – lutnia, teorba. Spotkanie poprowadził Leszek Szarzyński.
       Szczególne wrażenie na publiczności zrobiła solistka Julia Karlova, pochodząca z Kazachstanu, która studiowała w Akademii Muzycznej w Warszawie. Jej wykonanie utworu „Ave Maria” wzbudziło zachwyt i gromkie oklaski.
       Kameraliści oprócz wymienionych wyżej instrumentów zaprezentowali jeszcze brzmienie innych, np. oboju miłosnego czy rożka angielskiego. Słuchacze mieli również okazje wysłuchać instrumentów dawnych – lutni i teorby, których brzmienie prezentowała młodziutka instrumentalistka.
       Muzycy swój program podzielili na trzy bloki, podczas pierwszego zaprezentowali osiem muzycznych obrazków – od francuskich tańców na lutnię, przez kompozycje na flet, obój i fagot Adama Jarzębskiego, po Vivaldiego, Händla i Bacha. W drugim bloku – usłyszeliśmy „Łabędzia” na fagot, „Słowika” na flet oraz melodię z opery „Orfeusz i Eurydyka” na rożek angielski. W trzecim bloku mogliśmy znów podziwiać talent Juli Karlovej i reszty zespołu w utworach Mozarta, Stanisława Moniuszki i Césara Francka.
      
       Niedzielny koncert odbył się pod hasłem „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur”.
      
       Koncerty letnie patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama