UWAGA!

Poczuj magię świąt z EOK i Marcinem Wyrostkiem

 Elbląg, Poczuj magię świąt z EOK i Marcinem Wyrostkiem
fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na wyjątkowy wieczór, który z pewnością wprawi słuchaczy w świąteczny nastrój. Marek Moś i Elbląska Orkiestra Kameralna zagrają z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem i Coloriage w składzie: Mateusz Adamczyk – skrzypce, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne. W programie najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz wybór utworów z dwóch ostatnich płyt Marcina Wyrostka - "For Alice" i "Polacc".

Marcin Wyrostek jest absolwentem i wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, W roku 2009 wygrał II edycję programu „Mam talent”. Bierze udział w wielu muzycznych projektach, koncertując m.in. z zespołami Coloriage czy Tango Corazon Quintet. W październiku światło dziennie ujrzał jego album „Polacc”.
       „Nieoczekiwaną pomocą przy pracach nad nową płytą okazały się zróżnicowane korzenie muzyków z zespołu Marcina. Doprowadziło to przemieszania się muzycznych charakterów, brzmień, tradycji i wspomnień od Pomorza aż po Śląsk. Na płycie znajdą się zarówno utwory inspirowane muzyką ludową, jak również współczesne aranżacje wybitnych polskich kompozytorów muzyki klasycznej i filmowej. Nie zabrakło także bardziej rozrywkowych brzmień zaczerpniętych z muzyki lat 60-tych i 70-tych oraz autorskich, nieraz bardzo zaskakujących kompozycji Marcina”.(www.marcinwyrostek.com.pl)
      
       Koncert odbędzie się w poniedziałek, 18 grudnia o godz. 19 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kiedyś Wyrostek grał znane, porywające melodie lub standardy. Teraz prowadzi jakieś muzyczne eksperymenty, jakiś ekspresjonizm muzyczny jakby poszukiwał czegoś w nutach. Ucho szerokich mas odbiorczych nie oczekuje takich laboratoriów dźwiękowych lecz czegoś co wpada w ucho i stroi duszę słuchacza.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    1
    IzaakBlumenbauer(2017-12-13)
  • Tyle, że nie ma ani jednego wolnego biletu, chyba jednak wpada. .. ..
Reklama