UWAGA!

Podwodny świat w obiektywie

Elbląg, Jedna z prac Dariusza Sepioło
Jedna z prac Dariusza Sepioło

15 listopada o godz. 18 w Światowidzie otwarta zostanie wystawa zdjęć podwodnych „Wielki błękit” autorstwa światowej sławy fotografa Dariusza Sepioło.

Dariusz Sepioło należy do światowej czołówki fotografów, specjalizujących się w zdjęciach podwodnych. Jest laureatem prestiżowych konkursów fotograficznych m. in. w Moskwie, Singapurze, Nowym Jorku oraz National Geographic, a także współzałożycielem magazynu „Wielki błękit” poświęconego nurkowaniu. Nurkowanie stało się jego pasją kilka lat temu, od tego momentu spędza większość swojego czasu pod wodą, odwiedzając najpiękniejsze miejsca nurkowe świata i utrwalając niezwykłe obrazy z podwodnego życia. Fotografował najpiękniejsze rafy koralowe na ziemi. Różnorodność, niepowtarzalność i kolory podwodnej fauny i flory prezentują prace autora zrobione w Australii, Papui Nowej Gwinei, Indonezji, Malezji, Meksyku, Egipcie, Sudanie, Tajlandii na Karaibach i Malcie. Największą fascynacją Dariusza Sepioło są wraki i pełen przedziwnych stworzeń makroświat.
     Ekspozycja „Wielki błękit” ma na celu zaprezentowanie elblążanom niesamowitej i ekscytującej podwodnej przestrzeni. Wystawa stanowi część programu pn. „Kultura moim żywiołem - odcinek 1. Morze”. W ramach projektu odbędą się także projekcje filmowe, występ zespołu szantowego Zejman & Garkumpel, bal piracki dla dzieci oraz seminarium „Motywy morskie w sztuce”.
     Uroczysty wernisaż wystawy „Wielki błękit” i spotkanie z Dariuszem Sepioło odbędzie się 15 listopada (czwartek) o godz. 18 w holu głównym centrum kultury Światowid.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama