UWAGA!

Podyskutują o „Kieszonkowym atlasie kobiet"

Elbląg, Podyskutują o „Kieszonkowym atlasie kobiet"

30 września o godz. 18 członkowie i sympatycy Dyskusyjnego Klubu Książki będą rozmawiać na temat „Kieszonkowego atlasu kobiet" Sylwii Hutnik. Spotkanie odbędzie się Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt adresowany do czytelników korzystających z
     bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem Klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.
     Kluby działają przy bibliotekach stopnia wojewódzkiego, miejskiego, powiatowego i gminnego od kwietnia 2007. Ich pracę koordynują koordynatorzy wojewódzcy z ramienia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. W ramach działalności Klubów odbywają się spotkania autorskie z pisarzami, których książki są czytane, z krytykami literackimi itd.
     Zapisy do elbląskiego klubu przyjmuje Aleksandra Buła, Dział Literatury dla Dorosłych, tel. (055) 611-31-86, mail: literacka@bibliotekaelblaska.pl.
     O książce „Kieszonkowy atlas kobiet”: Życie w kamienicy przy ulicy Opaczewskiej w Warszawie zdaje się płynąć powolnym rytmem. Nic nie zwiastuje katastrofy. Bohaterki książki: Czarna Mańka, pani Maria, Marysia i paniopan Marian, uwikłane w swoje życiowe role matek gastronomicznych, rodziców ubraniowych, córek różowych, cukierników i handlarek bazarowych, otwierają nam drzwi swoich mieszkań. „Kieszonkowy atlas kobiet" to współczesna legenda miejska z wątkiem kryminalnym.
     Sylwia Hutnik ur. 1979 w Warszawie. Kulturoznawczyni i absolwentka Gender Studies. Działaczka społeczna. Prowadzi Fundację MaMa, zajmującą się prawami matek w Polsce. Jest członkinią Porozumienia Kobiet i przewodniczką miejską po Warszawie, oprowadzającą po autorskich trasach śladami wybitnych kobiet. Prywatnie Radykalna Gospodyni Domowa.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama