UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poeta i jego wiersze

Jarosław Gruzla jest autorem nagrodzonego na konkursie Elbląski Rękopis Roku 2002 zbiorku pt. "Smak teraz".

- Wiersze powstawały w różnych okresach czasu. Cześć z nich zamieszczałem w czasopismach literackich. Niektóre z nich były nagradzane. Po zebraniu ich w jedną całość wyszedł tom spójny i wyrazisty - powiedział poeta.
     Cały tomik - według autora - opowiada o przemianie duchowej. Można w nim znaleźć liczne inspiracje kulturowe. Na twórczość poety mają wpływ zarówno poszczególne, pojedyncze dzieła sztuki, jak i obszary kulturowe.
     Według elbląskiego krytyka Ryszarda Tomczyk poezja Gruzli wymaga refleksji i sporej erudycji, spojrzenia na kulturę i poprzez nią umiejętności rozszyfrowania haseł i pojęć.
     - Jeżeli ten tomik czymś grzeszy, to sporą sumą erudycji. Poezja ta jest mocno nasycona różnymi kulturowymi odnośnikami - powiedział Ryszard Tomczyk, omawiając najnowszy zbiorek Jarosława Gruzli.
     Według samego autora każda z trzech części tomiku poetyckiego stanowi całość i wzajemnie się uzupełnia. Część 1 - “Smak teraz” - jest doświadczaniem teraźniejszości, ale po przemianie. W części II pt. "Tak" - pojawia się zgoda na pozytywna akceptację. To słowo ciągle powraca, jest ustawiane w różnych kontekstach i poetyckich sytuacjach. Część III "Pisaki. Blaski" to doświadczanie blasku, światła wewnętrznego, może nawet swoistego oświecenia. To wszystko przychodzi, pojawia się poprzez wewnętrzną przemianę.
     Zbioru poezji Jarosława Gruzli nie ma jeszcze w sprzedaży. Być może w niedługim czasie znajdzie się jednak w elbląskich księgarniach.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama