UWAGA!

Poezja na chodniku

„Powiedział kiedyś Ojciec Święty, że tutaj rodzą się diamenty” - przeczytamy w sobotę 24 czerwca na elbląskich chodnikach. Po raz drugi elbląscy harcerze wraz z kolegami z 40 miast będą tworzyć chodnikowa poezję.

Fundacja Poemat wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego od dwóch lat realizuje akcję „Multipoezja”. Inicjatorzy i organizatorzy chcą pokazać, że poezja może funkcjonować nie tylko na kartkach książek. Od pięciu lat fundacja poszukuje nowych form funkcjonowania wiersza we współczesnym świecie. Wydaje się, że inicjatywa jest skuteczna - z roku na rok coraz więcej miast bierze w niej udział, a sama poezja jest zauważana przez mieszkańców.
     - Okazało się, że grafitti może być dozwolone, wartościowe i w dodatku lubiane - podkreśla Olga Stolarska z elbląskiego Hufca ZHP, która koordynuje akcję w Elblągu. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, harcerki z Próbnej Elbląskiej Drużyny Wędrowniczek „Zośka” ubrane w białe skafandry będą malowały na najbardziej uczęszczanych chodnikach i deptakach kolejny wiersz.
     Przypomnijmy, że w zeszłym roku mogliśmy przeczytać wiersz Michała Zabłockiego „On modli się za nami, a resztę zróbmy sami”. Cała akcja jest szczegółowo zorganizowana - harcerki malują z szablonu tekst tylko w wyznaczonych miejscach Elbląga. Farby i cały sprzęt potrzebny do akcji dostarcza fundacja Poemat.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama