UWAGA!

Poezja ojca Mateusza

Franciszkanin o. Mateusz Stachowski będzie bohaterem Elbląskiej Sceny Literackiej. Spotkanie z jego poezją odbędzie się we wtorek 20 marca o godz. 18 na małej scenie Teatru Dramatycznego.

Elbląska Scena Literacka to kolejny cykl teatralnych spotkań z literaturą, tylko że tutaj dominują poeci.
     - Każde spotkanie jest inne ze względu na osobę twórcy, na formułę wieczoru autorskiego, na oprawę scenograficzną wreszcie - mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. - Tym razem bohaterem będzie doskonale znany w Elblągu franciszkanin o. Mateusz Stachowski.
     Ojciec Mateusz Stachowski pochodzi z Poznania. Po maturze wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. W roku 2001 przyjął święcenia kapłańskie. Pracował w Darłowie oraz Pizie we Włoszech. Od 2004 r. mieszka w Elblągu i posługuje w parafii św. Pawła. Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Jest organizatorem comiesięcznych Wieczorów Poetyckich u Franciszkanów. Publikował swe wiersze w kilku pismach.
     - Jego wieczór w teatrze będzie na pewno niebanalny, przepełniony lapidarnym, ale wycyzelowanym słowem - zapewnia Tomasz Walczak.
     Spotkanie z poezją o. Mateusza w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej odbędzie się 20 marca o godz. 18 na małej scenie elbląskiego teatru.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama