UWAGA!

„Pokój” jak ze snu

2008-09-16
Aktualizowany 2008-09-20 19:23
Elbląg, Teatr Snów
Teatr Snów

W niedzielę 21 września o godzinie 19 na Pl. Kazimierza Jagiellończyka Teatr Snów z Gdańska zaprezentuje spektakl uliczny pt. „Pokój”. Wstęp wolny.

Teatr Snów istnieje już 12 lat i jest uznawany za jeden z najoryginalniejszych polskich teatrów ulicznych. Spektakle tworzone są z obrazu, ruchu i światła, inspirowane malarstwem Boscha, Chagalla i Breughla, a dzieją się na ulicy, wśród publiczności spieszącej się i zabieganej. Teatr Snów zmusza przechodniów do spojrzenia w górę, na wysokie konstrukcje i szczudlarzy, którzy przypominają o marzeniach, o miłości, pięknie i wolności.
     W elbląskiej przestrzeni artyści pokażą spektakl pt. „Pokój”, o którym tak napisali w programie: Samotny mieszkaniec niezwykłego pokoju, usytuowanego na pograniczu marzenia i rzeczywistości, czeka, śni, wspomina. Świat, który go otacza jest karłowaty, chociaż licznie zaludniony. Zazdrości czasem żyjącym tam postaciom. Dla nich jego dom jest przestrzenią gry, zabawy. Marząc o miłości nie dostrzega tej, która troszczy się o niego organizując jego życie, a czasem, chyba nie tylko we śnie, staje się jego partnerką. Mogłaby nią być. Gdyby ją dostrzegł. Czy bohater ucieka od rzeczywistości, czy też na nią wpływa? Gdy śpi, to czy śni sen we śnie? Czy my widzowie jesteśmy z jego snu? Czy będziemy, gdy śnić przestanie? Może to on utrzymuje nas przy życiu? Może istniejemy dzięki niemu, dzięki jego kreacji? Dzięki jego samotnemu wysiłkowi by ciekawie śnić, by trwał teatr? Co będzie, gdy ostatecznie opuści swój pokój?
     Teatr Snów przyjeżdża na zaproszenie centrum kultury Światowid w ramach projektu „Kreując kreatorów kreujemy rzeczywistość".
     - Teatr zaproszony został nie tylko, aby pokazać spektakl, poprowadzi również warsztaty teatralne dla uczestników projektu - mówi Edyta Machul koordynator projektu.
     Projekt „Kreując kreatorów - kreujemy rzeczywistość" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama