UWAGA!

Popłyną z Młynarskim

 Elbląg, W tym roku na statku "Dźwina", który będzie pływał od portu do portu na Mazurach, zaprezentowany zostanie spektakl z piosenkami Wojciecha Młynarskiego „A my…róbmy swoje”
W tym roku na statku "Dźwina", który będzie pływał od portu do portu na Mazurach, zaprezentowany zostanie spektakl z piosenkami Wojciecha Młynarskiego „A my…róbmy swoje” (fot. archiwum PS)

Już po raz czwarty elbląski teatr płynie na podbój Wielkich Jezior. W tym roku turystom oraz mieszkańcom mazurskich miejscowości aktorzy zaproponują spektakl muzyczny z piosenkami Wojciecha Młynarskiego „A my…róbmy swoje”. To na statku, a na lądzie w Tolkmicku i we Fromborku będzie można obejrzeć „Cafe Sax”, „Świętoszka” oraz „A-na-wa-s spłyną obłoki”. IV Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem …na Wodzie ruszają dziś (25 lipca).

To ciekawy pomysł na wakacje zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i turystów bawiących nad jeziorami. Jego autorem jest Mirosław Siedler, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
       - W plenerze, w czasie wakacji proponujemy spektakle lekkie, łatwe, przyjemne, ale z refleksją –mówi Mirosław Siedler. – W tym roku na statku „Dźwina”, który będzie pływał od portu do portu, zagramy „A my… róbmy swoje”. Spośród ponad 2 tysięcy piosenek Wojciecha Młynarskiego wybraliśmy dwadzieścia kilka. Przygotowaliśmy je w nowych aranżacjach, co dodatkowo uatrakcyjnia prezentację.
       - Naszym spektaklom towarzyszyć będą – tradycyjnie już - pokazy ratownictwa wodnego przygotowane przez Mazurski i Elbląski WOPR – dodaje dyrektor. – Są one niezwykle widowiskowe, są płetwonurkowie, karetki wodne. Szczególnie wypoczywającym na jeziorach turystom przydadzą się takie praktyczne lekcje.
       IV Warmińsko - Mazurskie Spotkania z Teatrem…na Wodzie rozpoczną się 25 lipca w Tolkmicku. W porcie o godz. 18 zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny „Cafe Sax” z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Na statku „Dźwina” elbląscy aktorzy pojawią się 28 lipca i zagrają w Mikołajkach. Wszystkie spektakle na wodzie rozpoczynają się o godz. 20. Wstęp wolny.
       Natomiast 7 sierpnia na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku zaprezentowany zostanie „Świętoszek” Moliera.
       - Chwalimy sobie granie spektakli w tak ciekawych sceneriach – podkreśla Mirosław Siedler. – Nabierają one innego charakteru. Musimy też liczyć się m.in. z przeciwnościami pogody, atakiem owadów.
       Dzień później na fromborskim rynku zaprezentowany zostanie muzyczny spektakl z piosenkami Marka Grechuty „A-na-wa-s spłyną obłoki”.
      
       Program IV Warmińsko-Mazurskich Spotkań z Teatrem…na Wodzie
      
       25 lipca godz. 18 – Cafe Sax – Tolkmicko
       A my… róbmy swoje
       28 lipca godz. 20 – Mikołajki
       29 lipca godz. 20 – Giżycko
       30 lipca godz. 20 – Węgorzewo
       31 lipca godz. 20 – Giżycko
       1 sierpnia godz. 20 – Węgorzewo
       2 sierpnia godz. 20 – Sztynort
       3 sierpnia godz. 20 – Mikołajki
       4 sierpnia godz. 20 – Giżycko
       5 sierpnia godz. 20 – Kietlice (po raz pierwszy)
      
       7 sierpnia godz. 20 – Świętoszek – Wzgórze katedralne we Fromborku
       8 sierpnia godz. 20 – A-na-wa-s spłyną obłoki – rybek we Fromborku
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama