UWAGA!

Porozmawiajmy o twórczości Tadeusza Różewicza

 
Elbląg, Porozmawiajmy o twórczości Tadeusza Różewicza

W ramach cyklu Elbląska Scena Literacka 2 czerwca odbędzie się spotkanie poświęcone Tadeuszowi Różewiczowi i jego twórczości.

Elbląska Scena Literacka  to program realizowany wspólnie przez Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Stowarzyszenie Alternatywni. To piętnasty sezon wieczorów autorskich i spotkań czytelników z autorami. Z tym autorem spotkać możemy się już jedynie mentalnie, a prawdę powiedziawszy nie z nim, a z jego spuścizną. Odszedł kolejny wielki poeta, człowiek wyjątkowy, z niesamowitą wrażliwością. Człowiek, nad którego twórczością kolejne pokolenia będą mogły pochylać się wielokrotnie. Elbląscy literaci czytając wybrane utwory Tadeusza Różewicza pragną w ten sposób oddać hołd zmarłemu poecie. Wiersze Różewicza czytać będą członkowie Stowarzyszenia „Alternatywni”: Dominika Lewicka-Klucznik, Bogumiła Salmonowicz, Wojciech Jacek Pelc oraz Tomasz Walczak.
       Po raz kolejny pożegnamy symbolicznie wielkiego polskiego twórcę. I choć doświadczenie szkolne każe nam sytuować Różewicza w przestrzeniach rozliczenia z katastrofą II Wojny Światowej i późniejszymi problemami pokoleń skrzywdzonych historią, chcielibyśmy przede wszystkim skoncentrować się na tekstach współczesnych. O samym poecie można i napisano wiele. Nad wyraz aktualny, niezależnie od czasu, w który tworzył. Niepokojąco dosadnie oceniający historię i realia, niezwykle skupiony na człowieku. To właśnie ten egzystencjalizm będzie nam w wyborze tekstów na ten specjalny wieczór towarzyszył. Refleksję wzbudza prostota języka, nihilizm moralny, czy czasem wręcz antypoetyckość. A może to tylko złudzenia. Oceńcie Państwo z nami.
      
       2 czerwca godz. 18, Mała Scena elbląskiego teatru
      
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama