UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Portrety Sęczawy

2008-08-27
Aktualizowany 2008-09-01 22:06
Elbląg, Portrety Sęczawy
Fot. P.S.

Centrum Kultury „Światowid” zaprasza we wtorek 2 września o godz. 18 do Galerii Nobilis na wernisaż wystawy rzeźby i grafiki wykonanej techniką drzeworytu autorstwa Wojciecha Sęczawy.

Wojciech Sęczawa urodził się w 1961 r. w Dubience. Ukończył gdańską Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych na wydziale rzeźby, gdzie otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Edwarda Sitka. Obecnie jest adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz kierownikiem Pracowni Podstaw Projektowania na Wydziale Rzeźby ASP.
     - Wojciech Sęczawa stale współpracuje z naszym Centrum. Uczestniczył w dwóch plenerach artystycznych „Kadyny - Wioska Sztuki”. Na wystawie w Galerii Nobilis będziemy mogli podziwiać formy rzeźbiarskie oraz grafikę wykonaną w technice drzeworytu - mówi instruktor plastyki w Światowidzie Aleksandra Matulewicz.

 


     
     Z Wojciechem Sęczawą rozmawia Monika Stando ze Światowida
     
     Monika Stando: Jakie prace eksponowane będą na wystawie w Galerii Nobilis?
     Wojciech Sęczawa: Będzie to cykl drzeworytów z ostatnich dwóch lat mojej twórczości, także parę portretów geometrycznych i symetrycznych, ale związanych formą.
     
     Jaki jest przewodni temat Pana wystawy?
     Przewodnim tematem jest portret.
     
     Zatem inspirują Pana ludzie?
     Lubię przedstawiać ludzi, ponieważ cały czas się z nimi spotykam. To daje mi siłę do ciągłego działania? Przedstawione postacie to jest jakieś fizyczne wyobrażenie. Prace oczywiście podlegają pewnej syntezie, to powoduje, że można tylko pewną analogią przypisać je do postaci.
     
     A czy uwiecznia Pan tylko ludzi Panu bliskich, czy też przypadkowo spotkanych?
     Bardzo często moje postacie są anonimowe, zauważone gdzieś na ulicy.
     
     
     Z Wojciechem Sęczawą rozmawiała też Marta Hajkowicz:

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama