UWAGA!

Potańcówka plenerowa z wodzirejem

Elbląg, Potańcówka plenerowa z wodzirejem

Daj się porwać do tańca dzięki muzyce na żywo! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na Potańcówkę z wodzirejem. Do tańca zagrają energetyczne kapele współczesnego pokolenia specjalizujące się w muzyce tradycyjnej i ulicznej: Mażurki z Kajn, Czarne Motyle z Warszawy i Kapela Niwińskich z Mińska Mazowieckiego. Potańcówka już 1 września (sobota) o godz. 18 na dziedzińcu Centrum Sztuki Galerii El przy ul. Kuśnierskiej 6 w Elblągu. Wstęp wolny.

Wspólne tańce w rytmie muzyki granej na żywo coraz częściej wpisują się w kulturalną ofertę w naszym kraju. Niegdyś bardzo popularne, teraz przeżywają swój renesans. Potańcówka z wodzirejem to finalne działanie realizowane przez CSE „Światowid” w ramach projektu „Historia Muzyką Pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Ideą projektu jest przywrócenie pamięci, zainteresowania oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej spuścizny polskiego i regionalnego dziedzictwa kultury ludowej.
       - To wyjątkowa okazja aby poznać polską muzykę tradycyjną i twórczość ludową oraz aktywnie jej doświadczyć w tańcu i wspólnym śpiewaniu. Dla uczestników Potańcówki przygotowaliśmy przepięknie ilustrowane śpiewniki z tekstami piosenek do wspólnego śpiewania a dodatkowo podczas Potańcówki będzie można nauczyć się praktycznych podstaw polskich tańców tradycyjnych. – mówi pomysłodawczyni i koordynator projektu, Urszula Olejniczak. – Ten wieczór warto spędzić z nami, zabrać ze sobą przyjaciół, wspaniały humor, coś do przekąszenia i dać się porwać do tańca dzięki muzyce na żywo. – dodaje.
       Aby zapoznać także najmłodszych elblążan z tradycją i twórczością ludową przygotowano dla nich „Tańcograjkę” – muzyczno-taneczne warsztaty dla dzieci oparte na starodawnych grach, zabawach i bajkach, które odbędą się również 1 września na placu przy Katedrze, już od godz. 13.00
       W ramach projektu „Historia Muzyką Pisana” odbyły się również warsztaty z tworzenia etnoilustracji. Etnoilustracje to barwny obraz zwyczajów i tradycji charakterystycznych dla regionu Warmii i Mazur, tym razem stworzonych przez elblążan. To właśnie te prace ilustrują śpiewnik ludowy dostępny podczas Potańcówki a wystawę etnoilustracji można obejrzeć na Moście Wysokim w Elblągu, gdzie dostępna będzie do 3 września br.
       Szczegółowe informacje pod nr tel. 55 611 20 77 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl
       oraz na stronie.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Urszula Zajko-Olejniczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Hm, przypomniały mi sie młode lata, gdzie bywało sie na wiejskich zabawach, gdzie na żywo grał zespół, a nie muzyka mechaniczna, gdzie o północy był walczyk czekoladowy, gdzie podczas tańca panie sprzedawały czekolady, a panowie sowim partnerkom je kupowali. To były czasy. .. przyjdę na pewno, uwielbiam tańczyć. .😀👍
 • Super pomysł. Chodźmy i pokażmy, że potrafimy się dobrze bawić.
 • Rewelacja!
 • Ula brawo! Organizuj wiecej takich imprez. Niech starowka zyje. Bo wstyd jak jedzie sie gdzies do innego miasta i tetnia zyciem starowki a u nas nic ! Zmienmy to wszyscy. Brawo brawo
 • A gdzie "Śniadania na trawie" brakuje takich spotkań i imprez w Galerii. Może nowy dyrektor zmieni to niechciejstwo.
 • A co to som energetyczne kapele? Czy ja przez nich za prund bede miej placic? Jak tak, to jo, jide, Zdcichu tesz pujdzie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  MiećkazFabrycznej(2018-08-31)
Reklama