UWAGA!

----

Powiat elbląski wyróżnił działaczy kultury

 Elbląg, Powiat elbląski wyróżnił działaczy kultury
(fot. nadesłana)

Tegoroczny Dzień Działacza Kultury był obchodzony w powiecie elbląskim 22 maja, a uroczystości odbyły się w Pasłęckim Ośrodku Kultury.

Jak zwykle padło wiele ciepłych słów pod adresem artystów, animatorów kultury i innych osób związanych z pielęgnowaniem tradycji i dziedzictwa narodowego. Podobnie jak w poprzednich latach, osoby zasłużone dla kultury w regionie zostały wyróżnione odznaczeniami i nagrodami starosty elbląskiego.
       Po okolicznościowych wystąpieniach starosty Macieja Romanowskiego i burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego zostały wręczone odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznała Annie Kołodziej-Rabiczko (gm. Młynary), Annie Korzeniowskiej (gm. Godkowo) i Beacie Krajewskiej-Wąsik (gm. Elbląg).
       Następnie Maciej Romanowski wręczył listy gratulacyjne tegorocznym laureatom nagrody starosty elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury: Beacie Ciołek (gm. Tolkmicko), Marii Korzeniewskiej (gm. Pasłęk), Beacie Łuczyńskiej-Pyra (gm. Pasłęk), Marlenie Szwemińskiej (gm. Gronowo Elbląskie), Annie Więckowskiej (gm. Godkowo), Amatorskiej Orkiestrze Dętej w Zielonce Pasłęckiej (gm. Pasłęk), Zespołowi Muzycznemu „Potok” (gm. Rychliki) i Kapeli „Sztama” (gm. Pasłęk).
       Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski wręczył swoją specjalną nagrodę Jerzemu Przedpełskiemu, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pasłęku.
       W części artystycznej zaprezentowały się zespoły i grupy działające na terenie miasta i gminy Pasłęk: zespół folklorystyczny seniorów „Pasłęczanie”, Kapela Sztama, sekcja POK Dance z bajecznie kolorowym pokazem najmłodszych dziewcząt, sekcja wokalna POK z wyjątkowo utalentowanym scenicznie 8-letnim solistą oraz grupa teatralna POK.
       Miłą niespodzianką był spontaniczny, nieplanowany wcześniej, występ nagrodzonej Orkiestry Dętej z Zielonki Pasłęckiej. Na zakończenie obchodów Dnia Działacza Kultury muzycy chwycili za instrumenty i zagrali kilka popularnych utworów.
      

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama