UWAGA!

Pożegnali rok szkolny tanecznym krokiem

 
Elbląg, Taneczna gala zakończyła ósmy rok działalności szkoły Brodway
Taneczna gala zakończyła ósmy rok działalności szkoły Brodway (fot. Anna Dembińska)

Elbląg jest roztańczonym miastem. Dowodem na to był wczorajszy (26 czerwca) Koncert Galowy Broadway, podczas którego uczniowie szkoły dali pokaz swoich tanecznych umiejętności. Był oczywiście taniec klasyczny, towarzyski, musical, nie zabrakło także hip hopu, latino solo i zumby. Zobacz zdjęcia.

Galę rozpoczęło spektakularne widowisko - suita baletowa do Requiem Mozarta, która jest dowodem na to, że tańcem można nie tylko wyrazić, lecz także wywołać ogromne emocje. Młodych tancerzy przygotował do tego występu Jacek Walasik, choreograf i reżyser suity. Piękna muzyka połączona z grą świateł i pełnym powabu i lekkości tańcem wprowadziła widzów w tajemniczy i odrealniony świat sztuki.
       Zachwyciły także Zuzanna Białek, Alicja Pakieła i Amelia Gumińska, które dały solowy pokaz tańca klasycznego, a także Zuzanna Szatkowska, Kinga Brzezińska i Zuzanna Markowska. Szczególne owacje otrzymało małżeństwo Zofii i Józefa Siwiaków, prezentujące tańce latynoamerykańskie do utworów Carlosa Santany i Elvisa Presleya. Państwo Siwiakowie udowodnili, że tą pasją można zarazić się w każdym wieku.
       Na parkiecie nie zabrakło profesjonalistów. Ania i Kacper, reprezentanci Polski na wielu międzynarodowych turniejach tanecznych, zatańczyli tango, fokstrota oraz quickstep do utworów Luisa Armstronga, Franka Sinatry i zespołu Europe. Zaprezentowały się grupy Latin Solo, Grupa Zumby, Grupa Hip Hop - każda w swoim stylu tańca. Z kolei najmłodsi uczniowie szkoły tańca Broadway przebrani za pszczółki nie tylko zatańczyli, lecz także zaśpiewali utwór „Pszczoły na wrotkach” Maryli Rodowicz.
       Koncert Galowy Broadway, który odbył się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, zamknął kolejny, już ósmy rok działalności szkoły. Na zakończenie gali grupa Latin Solo wspólnie z parami tańca towarzyskiego zaprezentowała choreografię walca wiedeńskiego. Podczas koncertu szczęśliwcy wygrali nagrody: wizyty u fryzjera, w aquaspa, salonie urody, kolację w restauracji, a nawet bal sylwestrowy czy kurs golfa.
      
       Patronem medialnym Gali była Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
      
      
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama