UWAGA!

Pożegnanie z teatrem na wodzie

2008-08-06
Aktualizowany 2008-08-08 08:24
Elbląg, Spektakl "Policja" Mrożka zainauguruje obchody Dni Fromborka
Spektakl "Policja" Mrożka zainauguruje obchody Dni Fromborka

Zbliżają się do końca III Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem na …Wodzie. Elbląscy aktorzy zaprezentują się jeszcze we Fromborku (8 i 9 sierpnia) oraz w Lidzbarku Warmińskim (11 sierpnia).

Od kilku tygodni aktorzy teatru im. Aleksandra Sewruka grają na lądzie i na wodzie. Prezentują mieszkańcom i turystom goszczącym na Warmii i Mazurach swoje spektakle. W wakacyjnym repertuarze znalazły się piosenki Marka Grechuty („A-na-wa-s spłynął obłoki”) oraz Agnieszki Osieckiej („Cafe Sax”), a także „Policja” Mrożka i znakomita francuska komedia „Kolacja dla głupca”.
     Przed nami ostatnie prezentacje plenerowe. 8 i 9 sierpnia aktorzy zawitają do Fromborka, by spektaklami „Policja” i Cafe Sax” uświetnić obchody dni tego miasta. Ostatnim spektaklem będzie „Kolacja dla głupca”, którą będzie można obejrzeć 11 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim.
     Wstęp na spektakle jest wolny.
     
     „Policja” – 8 sierpnia (piątek) godz. 20 – Frombork
     Groteskowa „Policja" Sławomira Mrożka weszła na sceny teatralne 50 lat temu. Jednak, jak podkreśla reżyser spektaklu Wiaczesław Żiła (Ukraina), to sztuka uniwersalna i ponadczasowa.
     - Temat wzajemnego aresztowania, czy, jak kto woli, obmawiania, podkopywania, jest aktualny w firmach, zakładach pracy, ale i w rodzinach - dodaje.
     W spektaklu występują: Mariusz Michalski, Tomasz Kobiela, Marcin Tomasik, Lesław Ostaszkiewicz, Krzysztof Bartoszewicz oraz Anna Suchowiecka.
     
     „Cafe Sax” – 9 sierpnia (sobota) godz. 20 – Frombork
     „Cafe Sax" to szczególna kawiarnia i piękne piosenki Agnieszki Osieckiej. Dzięki tej atmosferze, nawet życie, które czasami daje nam kiepskie role do odegrania - może posmakować. I nawet jeśli wiemy, że ktoś dla nas ważny, nad ranem rozpłynie się we mgle i zniknie bezpowrotnie, to warto go spotkać w takim miejscu, jak to. W tej kawiarni wszystko zdarzyć się może, to szczególne miejsce dla tych, którzy szukają „kogoś własnego, kogoś na stałe".
     Podczas spektaklu usłyszeć będzie można takie piosenki, jak: „Okularnicy", „Małgośka", „To nasze ostatnie bolero", „Na zakręcie", „Niech żyje bal" w wykonaniu: Beaty Przewłockiej, Jolanty Tadli, Leszka Ostaszkiewicza i Marcina Tomasika.
     Spektakl wyreżyserował Cezary Domagała.
     
     „Kolacja dla głupca” – 11 sierpnia (poniedziałek) godz. 20 – Lidzbark Warmiński

 


     To doskonała współczesna komedia francuska, której największymi atutami są misterna intryga i dowcipne dialogi, zza których wyłania się nieśmiało moralny podtekst.
     Oto bohater, przekonany o swojej inteligencji, żyjący wygodnie i dostatnio, dla umilenia sobie i kolegom wolnego czasu postanawia się zabawić kosztem kogoś, kogo uważa za głupka. Konfrontacja życiowego niedołęgi i człowieka sukcesu zawsze bywa źródłem wesołości - ludzie przecież uwielbiają śmiać się z tych, którzy są od nich gorsi. Tę zabawę prowadzi główny bohater „Kolacji", uczestniczą w niej także jego przyjaciele. Co tydzień spotykają się w doborowym towarzystwie aby szydzić z kolejnych głupków. Kto zaprosi głupszego, ten wygrywa. Nagle pojawia się głupiec, który...W tytułowej roli występuje dyrektor elbląskiej sceny, Mirosław Siedler, a partnerują mu: Lesław Ostaszkiewicz, Teresa Suchodolska - Wojciechowska, Tomasz Czajka, Anna Iwasiuta, Mariusz Michalski, Jerzy Przewłocki.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama