UWAGA!

Poznaj gry przodków!

 Elbląg, Poznaj gry przodków!

Wielkimi krokami zbliża się już X spotkanie z dawnymi grami i zabawami. W najbliższą niedzielę 23 sierpnia od godz. 11 do 14 w elbląskim muzeum elblążanie będą mieli okazję zmierzyć się z grami naszych przodków!

Niedzielne spotkanie w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu jest otwartym spotkaniem o charakterze warsztatowo-towarzyskim dla osób indywidualnych. Podczas wizyty w muzeum można zapoznać się z dawnymi grami planszowymi w jakie grali nasi przodkowie nawet prawie 8 tys. lat temu.
       Po raz kolejny zaprezentowane będą przepięknie wyszywane plansze do gier z Indii jak „Sap Sidi” czy „Vagh aur Bakri”, „Chopad". W te i inne gry planszowe będzie można zagrać na Sali Edukacyjnej w budynku elbląskiego Muzeum zwanym Gimnazjum.
       Warto dodać, że cały czas trwa również akcja „Obywatelu! Czas na czyn społeczny!”. Chodzi o poszukiwanie dawnych zabawek i gier planszowych wyprodukowanych przed 1989 r.
       Piotr Adamczyk z Działu Edukacji i Promocji występuje do z prośbą o przejrzenie magazynów szkolnych i przedszkolnych, strychów, pawlaczy, piwnic i starych szaf w poszukiwaniu dawnych gier planszowych i zabawek.
       Jeżeli posiadacie w swoich domach takie przedmioty i skłonni jesteście je podarować to elbląskie Muzeum zaprasza, nie tylko w najbliższą niedzielę. Każdy taki darowany przedmiot powinien posiadać informację o darczyńcy oraz o ile to możliwe krótką charakterystykę (np. kiedy nabyty, kiedy używany, przez osoby w jakim wieku itp. – zwłaszcza w przypadku zabawek). Pozyskane materiały będą stanowić zaczątek nowej kolekcji muzealnej i posłużą stworzeniu dużej wystawy planowanej na rok 2012.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama