UWAGA!

Prawykonanie na Ogrodach Polityki

 
Elbląg, TWOgether Duo,
TWOgether Duo, fot. nadesłana

Letnie Ogrody POLITYKI organizowane przez elbląską bibliotekę są jednym z ciekawszych, cyklicznych wydarzeń odbywających się w naszym mieście. Prócz paneli dyskusyjnych i spektakli podczas festiwalu nigdy nie brakuje dobrej muzyki, podobnie będzie i w tym roku. A jeśli mowa o dobrej muzyce to tylko z Elbląską Orkiestrą Kameralną, która widzów zaskoczy wyjątkowym repertuarem…

W pierwszej części koncertu widzowie usłyszą Anriche Danze et Arie Otorrino Respighiego oraz Koncert klawesynowy E-dur 1053 Jana Sebastiana Bacha w opracowaniu Marcina Maseckiego. Druga część przyniesie niespodziankę między innymi w postaci prawykonania. Utwór pt. „Rhythm Games” to Koncert podwójny na akordeon, wiolonczelę, smyczki i instrumenty perkusyjne* skomponowany przez Mikołaja Majkusiaka, nawiązujący stylistycznie do jego wcześniejszych utworów. Kompozycję wykona oryginalny duet instrumentalny - TWOgether Duo. Za pulpitem dyrygenckim stanie José Maria Florêncio.
       * Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia Kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
      

       TWOgether Duo tworzą wiolonczelistka Magdalena Bojanowicz i akordeonista Maciej Frąckiewicz. Każde z nich ma po 26 lat, a na koncie bardzo długą listę prestiżowych nagród oraz wyróżnień. Są młodzi, pracowici i bardzo zdolni. Razem stworzyli duet, w którym ich talenty doskonale się uzupełniają. Jak yin i yang. Zostali laureatami Paszportu Polityki 2012 w kategorii „muzyka poważna” za płytę pt. „Satin”. Otrzymali również podwójną nominację do Fryderyków 2013, w dwóch różnych kategoriach: album roku – muzyka współczesna i najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej. Ich występy określane są przez krytyków mianem „objawienia”.
      
       7 czerwca 2014 r., godz. 20.30, Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej. Na panele dyskusyjne i spektakl teatralny wstęp jest wolny. Bilety na koncerty są po 25 zł. Można je nabyć w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Greengrow Sp. z o.o., Toyota Knedler Sp. z o.o.

      
      
Patronem medialnym EOK oraz Festiwalu Letnie Ogrody POLITYKI jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama