UWAGA!

Premiera i Aleksandry

Elbląg, Mirosław Siedler jako Aktor.
Mirosław Siedler jako Aktor.

W sobotę 24 marca w elbląskim Dramatycznym odbędzie się uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Widzowie obejrzą premierowy pokaz „Aktora” Bogusława Schaeffera w reżyserii Mirosława Siedlera. Poznają także laureatów Aleksandrów.

Uroczystość uświetni premiera „Aktora”. To spektakl nietypowy, w którym Aktor jest osobą dramatu, aktor gra Aktora. Bogusław Schaeffer mnoży przed widzem pytania, by udzielać na nie wieloznacznych odpowiedzi... Co stanowi podstawę rywalizacji między aktorem a dramaturgiem? Czy twórcą i artystą jest każdy z nas? Czy jeśli pozytywna recenzja opublikowana jest w wysokonakładowym dzienniku, sztuka jest wybitna? Czy jeśli informacja pojawia się w ogólnopolskiej TV, to artysta jest sławny? Co sława robi z artystą? Czy w sztuce muszą obowiązywać jakieś zasady? Czy słuszna jest teza, że prawdziwego artystę docenia są dopiero po śmierci?
     O tych ważnych problemach tytułowego Aktora widz dowiaduje się w sposób ironiczny, groteskowy... Często mimo tego, iż publiczność śmieje się wielokrotnie podczas przedstawienia, w gruncie rzeczy wychodzi z teatru głęboko poruszona.
     Reżyserem spektaklu jest dyrektor elbląskiego teatru Mirosław Siedler, on również gra rolę tytułową. Na scenie partnerują mu: Mira Baranowska (gościnnie), Maria Makowska-Franceson, Marta Masłowska, Krzysztof Bartoszewicz, Mariusz Michalski, Tomasz Muszyński, Lesław Ostaszkiewicz, Jerzy Przewłocki i Wojciech Przyboś. Początek o godz. 19.
     Podczas sobotniego wieczoru poznamy również laureatów Aleksandrów za: Kobiecą Rolę Roku, Męską Rolę Roku, a także dla Najpopularniejszego Aktora, Najwierniejszego Widza i Przyjaciela Teatru.
     Będzie można również obejrzeć trzy wystawy: plakatu Leszka Żebrowskiego, zdjęć teatralnych Wiesława Czerniawskiego oraz ekspozycję poświęconą Aleksandrowi Sewrukowi, którego imię będzie nosić elbląski Dramatyczny.
     
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Z tym patronem, to jeszcze nie rozwiązane. Zdaje mi się, że redakcja portelu się pośpieszyła. Albo ma przecieki.
 • No wlasnie...ale kicha. w ogóle wydaje mi się,ze cały ten plebiscyt to kiszka. Ciekawe, czy podacie ilość oddanych głosów.Ja np. wiem,ile moi znajomi wysłali kuponów i oddali głosów na jaką kandydaturę. I jakoś, sorry,nie chce mi się wierzyć, by na pana Sewruka( z pełnym szacunkiem) było ich oddanych więcej. Więc, bardzo prosze-podajcie wyniki,wraz z ilością nadełsanych głosów, ok?
 • Cudowny spektakl z cudowym dyrektorem w roli Aktora.No i ta reżyseria. Po prostu palce lizać. Kto ma inne zdanie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fajny Facet(2007-03-25)
 • Cudowny spektakl i doskonała gra aktorska. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Yoostynka(2007-03-25)
 • Mam inne zdanie. Chyba byłyśmy z Panią jagodą na innym przedstawieniu. Mnie sie nie podobało, a właściwie nie podobała mi sie tylko gra pana Siedlera. Nuda, nuda, nuda.
 • Nagrody otrzymały osoby ,nie Te co powinny ,a co z pracownicam BOW.Bez nich Teatr by nie istniał.Praca kierowcy zaopatrzenia wedlug Dyr. jest ważniejsza od pracy ludzi, którzy dbają aby na każdym spektaklu bylo pelno widzów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zaskoczona(2007-03-26)
 • Do XXL. Prawda, nuda, nuda, kabotynizm, brak pomysłów i nuda. Facet nie wie jak i o czym zrobić spektakl. Nie do zniesienia było to trzygodzinne napuszanie się pana w roli głównej. aktorzy jakby pozostawieni sami sobie. Jedynie K. Bartoszewicz w pełni czuje Schaeffera.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obiektyw(2007-03-27)
 • A wiecie, że komentarze do ,,Aleksandry rozdane'' są blokowane i ostro cenzurowane? Ten M.S to ma wejścia. Może jeszcze siedzi w redakcji portelu i sprawdza IDY, kto ośmieli się źle o nim napisać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tancerz(2007-03-27)
Reklama