UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pro Musica Antiqua w Katedrze

 
Elbląg, Pro Musica Antiqua w Katedrze

W niedzielę, 22 lipca w elbląskiej Katedrze odbędzie się spotkanie z muzyką dawną w ramach jubileuszowych - XX Koncertów Letnich: Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur. Zagra zespół Pro Musica Antiqua wraz z gośćmi. Wstęp wolny.

Zespół Kameralny „Pro Musica Antiqua” wystąpi w składzie: Leszek Szarzyński – flet, Jerzy Szafrański – obój, Roman Kuźniak – fagot. Spotkanie poprowadzi: Leszek Szarzyński.
       Koncerty zespołu „Pro Musica Antiqua” odbywają się w Elblągu od kilku już lat. W tym, jubileuszowym roku różnorodność repertuaru gwarantują goście zespołu, a będą wśród nich: Julia Karlova – sopran, Józef Frakstein – baryton, Lucyna Żołnierek – fortepian, Klaudyna Żołnierek – lutnia, teorba.
       Zespół kameralny „Pro Musica Antiqua" powstał we wrześniu 1992 roku. Jego założycielem a zarazem kierownikiem artystycznym i menadżerem jest Leszek Szarzyński. Skupił on wokół siebie wybitnych artystów - solistów orkiestr symfonicznych i profesorów Akademii Muzycznych.
       „Pro Musica Antiqua" dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Zespół prowadzi czynną działalność koncertową również zagranicą (Austria, Niemcy, Węgry, Litwa, Szwecja, Francja). Został uhonorowany m.in. nagrodą „Atut ‘94" i „Złotą Płytą" przyznaną przez firmę fonograficzną Dux. Zespół Pro Musica Antiqua otrzymał również Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej oraz Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszy z Najlepszych" za promocję regionu warmińsko-mazurskiego w świecie.
      
       Niedzielny koncert odbędzie się pod hasłem „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur”. Koncert odbędzie się 22 lipca o godz. 19.00, w Katedrze Elbląskiej p.w. św. Mikołaja w Elblągu. W programie są utwory od renesansu do współczesności.
       Wstęp wolny.
      
       Koncerty letnie patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas.

      
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama