UWAGA!

„Pro Musica Antiqua" zabrzmi w katedrze

Elbląg, „Pro Musica Antiqua"
„Pro Musica Antiqua"

W niedzielę 17 sierpnia o godz. 19 w katedrze pw. św. Mikołaja odbędzie się koncert Zespołu Kameralnego „Pro Musica Antiqua". Będzie można wysłuchać kompozycji największych mistrzów różnych okresów stylistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem epoki baroku. Wstęp wolny.

Zespół „Pro Musica Antiqua” powstał w 1992 r., a tworzą go wybitni artyści orkiestr symfonicznych, profesorowie akademii muzycznych - Leszek Szarzyński (flet), Jerzy Szafrański (obój), Wojciech Orawiec (fagot), Małgorzata Skotnicka (klawesyn). Są oni jednymi z najlepszych kameralistów, współpracującymi ze sobą od dłuższego czasu, co przyczynia się do osiągnięcia wysokiego poziomu artystycznego zespołu.
     „Pro Musica Antiqua” dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Od początku istnienia zespół występuje z cyklem „Koncertów Letnich" w najbardziej znanych i turystycznie atrakcyjnych miejscowościach Warmii i Mazur.
     Zespół wydał szereg płyt; w 2006 r. został uhonorowany nagrodą specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej, a w 2007 r. otrzymał nagrodę Marszałka województwa warmińsko - mazurskiego „Najlepszy z Najlepszych" za promocję regionu warmińsko - mazurskiego w świecie.
     Organizatorem koncertu, który jest częścią cyklu Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur, jest centrum kultury Światowid. Patronat Honorowy objął Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko - mazurskiego.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama