UWAGA!

Produkcje eswiatowid.pl z satelity

Elbląg, Produkcje eswiatowid.pl z satelity

Pierwsze reportaże o ostatnich mistrzach kultury ludowej, zrealizowane przez multimedialny portal www.eswiatowid.pl, pokazała wczoraj Edukacyjna Telewizja Satelitarna Edusat. Kolejne emisje w środę i czwartek.

Edusat to ogólnodostępny, niekodowany i nieodpłatny kanał satelitarny wspierający kształcenie na odległość. Jest na antenie całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Codziennie ogląda ją ok. 300-400 tysięcy osób, a oferta programowa jest adresowana do widzów o szerokim kręgu zainteresowań.
       W ubiegłym roku stacja została wyróżniona na Hot Bird Tv Awards w kategorii Kultura/Edukacja – to prestiżowa, unikatowa nagroda przyznawana od 1996 r. najlepszym kanałom tematycznym z całego świata. W kategorii Kultura/Edukacja, w której startowała Telewizja Edusat, do ścisłego finału nominowano trzy kanały. Nagrodę otrzymał rosyjski kanał, zaś wyróżnienie – Edusat. Wyróżnienia otrzymały wówczas również dwa inne polskie kanały: Zig Zap w kategorii programów dla dzieci i i Planete w kategorii dokument.
       – Portal Kulturalny Warmii i Mazur www.eswiatowid.pl, którego wydawcą jest CSE „Światowid”, przekazało do emisji osiem reportaży, których bohaterami są twórcy ludowi z terenu Warmii, Mazur, Żuław i Powiśla – wyjaśnia Agnieszka Jarzebska-Grzegorzewska, redaktor naczelna portalu. – Cieszę się, że stacja zainteresowała się zrealizowanymi przez nas materiałami i popularyzuje tę tematykę.
       Kolejne emisje reportaży zaplanowano na jutro, 13 stycznia o godz. 17.30 i 20.00 , 14 stycznia o 9.45, 11.40, 22.17 i 22.35 oraz 17 stycznia o godz. 21.15. Na terenie Elbląga i regionu materiały te dostępne są w sieci Vectra.
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Buahahahaha nie wiem czym wy się szczycicie? To ktoś w ogóle ogląda tą nudną telewizję EDUSAT, w której przez pół dnia nawija tylko jakiś dziadek.
 • No tak dla Ciebie nudne. Dziadek to zwykle jakiś profesor, który mówi trudne rzeczy. Nauka nie jest pewnie do niczego potrzebna, co? Pisać na forum umiesz, wystarczy. Więcej nie wiedzy nie szukaj, bo przegrzejesz zwoje mózgowe.
 • spokojnie maleńki, spokojnie - najważniejsze jest by nie pobrudziły ci się te trzy doszywane (przez babcię) paski na spodenkach. Naukę pozostaw innym, a ty idź poćwicz sobie troszeczkę.
 • Zgredzie telewizja ma przynosić przyjemność z oglądania. A ta telewizja jest strasznie nużąca i nie mów mi że sprawia Ci przyjemność oglądanie kilkugodzinnego wyładu. Taka telewizja jeśli już chce prezentować takie wykłady profesorków, to chociaż mogli by prezentować to w jakiejś ciekawszej i przyjemniejszej w odbiorze formie. A nie że postawią przed profesorem kamerę i niech sobie nawija do tej kamery przez kilka godzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do zgreda(2010-01-12)
 • fajnie że gdzieś dalej to poszło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mirrek(2010-01-12)
Reklama