UWAGA!

Projekcja filmu „O prawo głosu”

2017-02-02
Aktualizowany 2017-02-21 09:11
Elbląg, Projekcja filmu „O prawo głosu”

Instytut Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku zaprasza na projekcję filmu "O prawo głosu" oraz dyskusję po filmie „Czym różni się demokracja »ludowa« od demokracji obywatelskiej"? Projekcja odbędzie się w 70. rocznicę sfałszowanych wyborów w Polsce z 19 stycznia 1947 roku. Projekcja i dyskusja odbędzie się 23 lutego o godz. 17 w Klubie Garnizonowym 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ulicy Mierosławskiego. Wstęp wolny.

"O prawo głosu" to spektakl z popularnego cyklu Scena Faktu. Reżyser Janusz Petelski skupił się na dramacie Stanisława Mikołajczyka, uwikłanego w sytuację, w której każde rozwiązanie jest złe.
      
       Program spotkania:
       godz. 17–18.20 – projekcja filmu "O prawo głosu"
       godz. 18.30–19.30 – dyskusja „Czym różni się demokracja »ludowa« od demokracji obywatelskiej?”
      
       Dyskucję poprowadzi Tomasz Gliniecki – dziennikarz, publicysta, laureat Elbląskiej Nagrody Kulturalnej, autor programów radiowych i telewizyjnych oraz książek dotyczących historii Elbląga: Elbląg czasów wojny, Walki o Elbląg. Styczeń – luty 1945.
      
       Uczestnikami dyskusji będą Adam Chmielecki – politolog, publicysta, wydawca; pracował jako szef sekretariatu przewodniczącego Komisji ds. Likwidacji WSI oraz w Instytucie Pamięci Narodowej. Autor lub współautor książek Wokół Solidarności, „Moim powołaniem jest służba publiczna”. Rzecz o Macieju Płażyńskim oraz Lech Kaczyński. Biografia Polityczna 1949–2005 i Krzysztof Drażba – pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku, edukator, twórca ekspozycji historycznych, autor wystawy oraz książki Urna to jest taki pniak, wrzucisz „nie”, wychodzi „tak”. Referendum z 30 czerwca 1946 roku w Polsce na przykładzie województwa gdańskiego.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama