UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Promocja XXII tomu Rocznika Elbląskiego

2010-02-02
Aktualizowany 2010-02-15 08:30
Elbląg, Promocja XXII tomu Rocznika Elbląskiego

15 lutego (poniedziałek) o godz. 17 w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida odbędzie się promocja XXII tomu „Rocznika Elbląskiego". Podczas spotkania laudację wygłosi prof. Józef Arno Włodarski. Wstęp wolny.

W najnowszym numerze tego periodyku znalazł się między innymi artykuł Arkadiusza Wełniaka – „Reemigranci polscy z Mandżurii w Elblągu w 1949 roku" zawierający relację Walentyny Kaczan. XXII tom „Rocznika Elbląskiego" zawiera także publikację głównego specjalisty do spraw konserwacji zbiorów zabytkowych Biblioteki Elbląskiej - dr Doroty Jutrzenki - Supryn. Część artykułu poświęcona jest historii Biblioteki Elbląskiej oraz dziejom jej zabytkowego księgozbioru, który już od roku stanowi część Narodowego Zasobu Bibliotecznego. W tym artykule czytelnik może także zapoznać się z metodami konserwacji i przechowywania kilkusetletnich ksiąg.
       W XXII tomie „Rocznika Elbląskiego" znalazły się również streszczenia artykułów w językach - angielskim, rosyjskim oraz niemieckim. Wydawnictwo zostało podzielone na cztery sekcje: artykuły, źródła i materiały, recenzje i omówienia, a także kroniki i sprawozdania. Tylko w pierwszej części znalazło się jedenaście interesujących artykułów, a cały tom liczy blisko pięćset stron.
       „Rocznik Elbląski" ukazał się po raz pierwszy w 1961 roku, a od trzech lat naukową pieczę nad wydawnictwem sprawuje prof. Andrzej Groth. W skład komitetu redakcyjnego wchodzą: Marian Biskup, Wiesław Długokęcki, ks. Mieczysław Józefczyk, Marian Mroczko, Jacek Nowiński, Wiesława Rynkiewicz-Domino i Artur Zieliński.
      
Arkadiusz Kowalczyk, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama