UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedświąteczne spotkanie z EOK

 
Elbląg, Przedświąteczne spotkanie z EOK
fot. nadesłana

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, we wtorek (15 kwietnia) godz. 19.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Maestro Marka Mosia zaprezentują oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”. Słowo wiążące wygłosi ks. dr Piotr Maria Towarek. Wstęp wolny.

Siedem razy mówił Chrystus do swego Ojca i ludzi. Wszystkie te zdania, choć rozproszone w świadectwach ewangelistów, dopełniają się w kontekście zbawiennego planu Boga wobec świata…
       „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” muzycznie zobrazował w 1786 roku Joseph Haydn - stworzył jedno ze swych najpopularniejszych dzieł.
       Kompozycja przybrała formę cyklu siedmiu sonat instrumentalnych poprzedzonych introdukcją. Każdą z sonat zapowiada tekst zaczerpnięty z Ewangelii - słowa Chrystusa wypowiedziane przed śmiercią. Oratorium „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” to jedna z najbardziej uduchowionych i subtelnych kompozycji Haydna. To muzyczna proklamacja wielkiej wiary w Boga, naprawdę piękna muzyka, pełna wyrazu i wdzięku.
      
       Wtorek, 15 kwietnia - Kościół Miłosierdzia Bożego (Parafia św. Jerzego w Elblągu, ul. Bema 10), godz. 19.00. Wstęp wolny!
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z. o. o., EPEC Sp. z. o. o., Greengrow Sp. z. o. o.

      
Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Teresa Bożena Santo Subito !!!
  • Muzyka wspaniała, z wielkim ładunkiem pokory, wiary, bólu i. .. .. tego co każdy sam powinien doznać. Im mniej, ,gadania, ,tym lepiej dla całego wydarzenia. To po prostu trzeba przeżyć. .. .
  • .. .. .Bach: Erbarme dich, mein Gott (Matthäuspassion). .. ..
  • Jak to wszystko się zmienia. .. dawniej był fajny księdz Towarek, żywiołowy, uskrzydlony, a teraz jest ksiądz doktor dwojga imion. .. .aż biorą obawy czy podejść. ..
  • jeżeli uznajemy, że Oratorium, że. .w Kościele, a nie w Światowidzie- na przykład, to jednak przez szacunek dla miejsca, będąc mężczyzną, Maestro powinien przezwyciężyć kompleksy i zdjąć nakrycie głowy, zgodnie z obyczajem, by nie być posoądzonym, że chce dorównać bogom, nawet, gdyby była taka Jego intencja lub marzenie. Muzyka obroniła się.
Reklama