UWAGA!

Przyjaciele Pana Karpia

Drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu zajęli pierwsze miejsce w kategorii teatrzyków dziecięcych w ogólnopolskim konkursie „Przyjaciele Pana Karpia”. Ponadto Hubert Ekes zdobył pierwszą nagrodę w kategorii plastycznej.

Konkurs „Przyjaciele Pana Karpia” ogłoszony został po raz pierwszy przez Towarzystwo Promocji Rybactwa i Produktów Rybnych oraz Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. Stanowi część kampanii „Pan Karp” współfinansowanej z funduszy Unii Europejskiej, której celem jest promocja polskiego karpia jako zdrowej i tradycyjnej żywności, znanej w Polsce od XIII w.
     W dwóch konkurencjach - plastycznej oraz małych form teatralnych - brali udział uczniowie szkół podstawowych. Materiałem wyjściowym zarówno do prac plastycznych, jak i scenek teatralnych, były wiersze Jana Motyli z przygotowywanej właśnie książki dla dzieci „Przyjaciele Pana Karpia”. Opowiada ona o życiu i zwyczajach raka, perkoza, czapli, bobra, wydry, wodnego pająka topika, komara, kormorana, kilku gatunków ryb, a nawet słoniczki i wielu, wielu innych mniejszych i większych zwierząt i roślin, które żyją w stawie razem z karpiem.
     Na konkurs plastyczny napłynęło ponad 3 tys. prac z ponad 160 szkół z całej Polski. Jury wybrało ponad 150, których autorzy otrzymali dyplomy i książki „Przyjaciele Pana Karpia” z autografem autora Jana Motyli. Spośród prac wyróżnionych wybrano następnie 22 najlepsze, najciekawsze. Ich autorzy zostali zaproszeni na galę, która odbyła się w Warszawie. Elblążanie mają powody do dumy. Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zdobył uczeń klasy II c SP 21 w Elblągu Hubert Ekes. Ponadto jego klasa zajęła pierwsze miejsce w kategorii teatrzyków dziecięcych.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Serdecznie gratuluję Pani Agacie Ciesielskiej i Pani Dorota, która pracuje w bibliotece ( przepraszam nie znam nazwiska). To właśnie one w dwa tygodnie, pracując do późnych godzin wspólnie z dziećmi przygotowały spektakl i wspaniałą scenografię. Za sukces uważam, że właśnie klasa Pani Agaty zgarnęła obie nagrody w swojej kategorii klas II w ogólnopolskim konkursie. Cieszę się, że moje dziecko wzięło udział w przedstawieniu. Jednocześnie mam nadzieję, że takie działania nauczycieli zostają doceniane i nagradzane przez odpowiednie władze.
Reklama