[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ptasie gangi napadają na lokomotywę

2010-02-17
Aktualizowany 2010-02-19 21:00
Elbląg, "Gangster" Słowik, czyli Leszek Andrzej Czerwiński
"Gangster" Słowik, czyli Leszek Andrzej Czerwiński (fot. PS)

Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji, bo pan Słowik przed dziewiątą miał być na kolacji. Gdzie zapodział się pan Słowik? Sprawa szybko się wyjaśnia – zaplanował napad na lokomotywę. Ten sam pomysł powziął Skowronek wraz ze swoją bandą więc zapowiada się wojna gangów. Jaki będzie jej finał, okaże się już w sobotę 20 lutego podczas premiery „Gangu słowika”.

Krzysztof Grabowski, młody aktor elbląskiego teatru, przygotował scenariusz na podstawie wierszy Juliana Tuwima. Połączył je w całość i stworzył bajkę sensacyjną o walce gangów Słowika i Skowronka, które zaplanowały napad na lokomotywę. Akcję rozpoczyna znany wiersz o spóźnionym słowiku, który później jest przerywany innymi tekstami Tuwima. Jest więc „Lokomotywa”, „Słoń Trąbalski”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Okulary”, „Ptasie radio" i wiele innych.
       Jak zapowiada reżyser spektaklu Krzysztof Grabowski, będzie to opowieść jak ze snu (śni bowiem pani Słowikowa).
       - Postawiliśmy na taniec, ruch i warsztat aktorski – mówi reżyser „Gangu słowika”. – W spektaklu gra pięcioro aktorów oraz 11 lalek. Różnych lalek. Są to pacynki, muppety, kukły, jest też Julian Tuwim we własnej osobie – to lalka stylizowana na bunraku animowana przez dwójkę aktorów. (zobacz jak wyglądają lalki)
      

 


       Krzysztof Grabowski oraz Hanna Świętnicka – Grabowska ukończyli wydział lalkarski we Wrocławiu. Na lalkach więc się znają, ale pozostała trójka aktorów?
       - Zostali rzuceni na głęboką wodę, ale nie utonęli – chwali swoich kolegów Grabowski. – Animują pacynkami założonymi na obie ręce i jeszcze pracują własną twarzą. To bardzo trudne nawet dla studentów lalkarstwa.
       Spektakl „Gang słowika” to także teatr cieni, pantomima, a lokomotywa „wjedzie” na ultrafiolecie. Zapowiada się więc znakomita zabawa dla małych, ale i dla dużych widzów.
       - Rodzice będą mogli przypomnieć sobie zasłyszane w dzieciństwie wiersze Tuwima i odgadywać, w którym momencie, który wiersz się pojawia – mówi Krzysztof Grabowski. – Stawiamy na dobrą zabawę, choć będą tortury…łaskotanie na przykład.
       Premiera „Gangu słowika” odbędzie się 20 lutego (sobota) o godz. 17 na Scenie na Wspólnej (akademik PWSZ). Kolejne spektakle prezentowane będą również na Wspólnej: 22 i 23 lutego o godz. 10 oraz 24 i 25 lutego o godz. 9. Cena biletu 20 zł (ulgowy), 25 zł (normalny).
      
       Realizatorzy:
       Reżyseria, opracowanie tekstu, opracowanie muzyczne - Krzysztof Grabowski
       Reżyseria scen lalkowych, asystent reżysera - Hanna Świętnicka-Grabowska
       Scenografia oraz kostiumy - Joanna Siercha
       Choreografia - Ewelina Ciszewska
       Wykonanie lalek - Ilona Szurkowska i Jerzy Makowski
      
       Obsada:
       Słowikowa/Śledcza - Anna Suchowiecka
       Słowik/Lolo/Lele - Leszek Andrzej Czerwiński
       Skowronek/Tralaleczka/Tralalątko - Paweł Skowron
       Kot/Plotkarka - Hanna Świętnicka-Grabowska
       Tuwim/Gaduła - Krzysztof Grabowski.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama